“Lewandowski nieZnany": premiera 31 marca

Jest to pierwsza polska produkcja własna Amazon Prime Video.

W piątek 31 marca na platformie streamingowej Amazon Prime Video zadebiutuje pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny wyprodukowany przez Papaya Films – “Lewandowski nieZnany”. Film powstawał w ramach Papaya Originals – projektu fabularno-dokumentalnego Papaya Films. Jednocześnie jest to pierwsza polska produkcja własna Amazon Prime Video.

Dokument przeszedł dość długą drogę produkcyjną – od developmentu do premiery minęły prawie trzy lata. Film “Lewandowski nieZnany” wyreżyserował Maciej Kowalczuk, za zdjęcia odpowiadali Adam Suzin i Jan Grobliński. Produkcją ze strony Papaya Films zajęli się Kacper Sawicki i Paweł Bondarowicz, a producentami wykonawczymi byli Jakub Galanty i Filip Kopeć.

W ramach Papaya Originals powstał wcześniej miniserial fabularny „Wilk” (sezon 1 i 2) dostępny na Canal+. Kolejne po "Lewandowskim nieZnanym" dokumenty o tematyce sportowej są w przygotowaniu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.