Radio Nowy Świat nadaje 1 kwietnia z Montowni Gdańsk

To zrewitalizowany budynek w centrum Gdańska zamieniony w loftowy hotel, który otwarto 31 marca br.

1 kwietnia Radio Nowy Świat (RNŚ) nada cztery audycje z centrum Gdańska, z nowego obiektu hotelowego otwartego dzień wcześniej - Montowni. To zabytkowy budynek z lat 30-tych XX w., zrewitalizowany i zamieniony w loftową przestrzeń hotelową. Podczas II wojny światowej w tym miejscu znajdowała się montażownia części do U-bootów, a w okresie PRL-u był tam magazyn główny Stoczni Gdańskiej. W 2021 r. obiekt otrzymał nagrodę w kategorii "przebudowa/renowacja obiektu komercyjnego" w konkursie European Property Awards. Operatorem obiektu jest Euro Styl Montownia Sp. z o.o.

Pierwszą audycją nadaną 1 kwietnia z Montowni z udziałem zaproszonych patronów i patronek radia 1 kwietnia będzie „Koncert życzeń” (10:00–12:00), który poprowadzą Marcelina Słomian i Wojciech Malajkat. W kolejnej godzinie w audycji specjalnej Michał Nogaś porozmawia z m.in. z Łukaszem Rayssem, głównym architektem Montowni i Tomaszem Krupińskim, artystą, którego pejzaże oraz instalacja świetlna „Ławica stworzeń”, złożona z 17 lamp o wielkości do 9 metrów, zdobią wnętrza loftu. Z Gdańska z udziałem zgromadzonej na miejscu publiczności zostaną nadane jeszcze dwie audycje wieczorem - „Szczyt wszystkiego, czyli każda lista świata” (19:00-20:00), którą poprowadzą Mateusz Andruszkiewicz i Marcin Mann oraz „Tip Top Lista RNŚ” (20:00–22:00) prowadzona przez Michała Poryckiego.

- W imieniu własnym i wszystkich redaktorów prowadzących audycje zapraszam Państwa bardzo serdecznie do odwiedzenia nas i tej galerii sztuki, bo tak też można powiedzieć o tym loftowym hotelu – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna RNŚ.

Stacja zapowiada kolejne audycje wyjazdowe. W dniach 20-22 kwietnia br. RNŚ odwiedzi Poznań, podczas trwającego tam festiwalu Next Fest, nad którym objęło patronat medialny.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.