Skąd? Dokąd? (8)

Jak co tydzień podsumowujemy najważniejsze awanse, transfery i zmiany personalne w branży marketingu, reklamy i mediów.

Dotychczasowa dyrektor zarządzająca OMD Annalect Alicja Miklaszewska-Kowalczuk została dyrektor zarządzającą połączonych struktur OMD.

Połączenie agencji mediowych OMD Optimum Media i OMD Macroscope w jedną strukturę pod nazwą OMD ma pozwolić na zwiększenie efektywności działania oraz umocnienie pozycji na rynku.
Miklaszewska-Kowalczuk. Z branżą mediową jest związana od ponad 17 lat, w tym od blisko 12 lat z OMD Group, gdzie pełniła funkcje związane z obsługą klientów oraz rozwojem oferty w obszarze rozwiązań analitycznych i technologicznych. Ostatnio zarządzała OMD Annalect - wyspecjalizowaną jednostką pomagającą tworzyć wysoce efektywne strategie marketingowe dla klientów dzięki zaawansowanej analizie danych.

W związku ze zmianami organizacyjnymi z firmą rozstają się Anna Podskarbi, dotychczasowa dyrektor zarządzająca OMD Optimum Media, i Robert Plesko, dotychczasowy dyrektor zarządzający OMD Macroscope.


Szymon Demirkol został associate creative directorem w agencji Saatchi & Saatchi. Do jego głównych zadań należeć będą m.in. poszukiwanie nowych form przekazu i rozwiązań technologicznych wspierających produkt kreatywny agencji i zaangażowanie w działania nowobiznesowe. W najbliższym czasie z agencją rozstaną się dwaj dyrektorzy kreatywni – Michał Desowski oraz Michał Pawłowski. Zarządzanie zespołem kreacji przejmie nowa osoba jako creative director Saatchi & Saatchi.

Demirkol ma 15-letnie doświadczenie w polskich i międzynarodowych agencjach reklamowych, a na koncie wiele realizacji nagradzanych i wyróżnianych w najbardziej znanych konkursach, w tym Cannes Lions, KTR, Effie czy Innovation. Zanim dołączył do Saatchi & Saatchi, kierował kreacją w agencji K2 Create, obsługującej klientów takich jak między innymi Samsung czy Carrefour. Wcześniej pracował w agencji Gong, w której odpowiadał za obsługę marek Netflix oraz ING. Jest współtwórcą kampanii promującej serial "Wiedźmin" z udziałem Dawida Podsiadły oraz działań repozycjonujących markę ING, skierowanych do pokolenia Z. Wcześniej na stanowiskach seniorskich pracował w Heart and Brain, FCB Bridge2fun i Grey Group. Karierę zaczynał w agencji G7 w 2007 r.


Jan Lewiński dołączył do zespołu agencji mediowej Sigma Bis. Objął tam stanowisko eksperta ds. SEM. Do Sigmy Bis przeszedł z K2 Precise, gdzie pełnił analogiczną rolę. W K2 Precise pracował ponad trzy lata. Wcześniej zdobywał doświadczenie w kampaniach SEM czy social media w agencjach OMD (Omnicom) czy Performics (Publicis Groupe). W Sigmie Bis odpowiada m.in. za rozbudowywanie działań i sprzedaży w sektorze e-commerce i zarządzanie znaczącymi budżetami medialnymi w ekosystemie Google Ads.

Wśród klientów Sigmy Bis - oprócz udziałowców spółki, czyli PZU i PKN Orlen - są m.in. PKP Intercity, Food Care (właściciel m.in. marek Frugo i Gellwe), Alior Bank (jego największym akcjonariuszem jest PZU) oraz Bank Pekao S.A.


Aleksandra Wojnicka awansowała na stanowisko digital directora w Great Minds w ramach Grupy Garden of Words. Do zespołu Great Minds dołączyła w listopadzie 2021 r. jako digital project supervisor. W nowej roli zajmie się: rozwojem usług z zakresu social media, działaniami influencer marketingu, przygotowaniem spotów digital. Dodatkowo odpowiedzialna jest za obsługę digital kluczowych klientów grupy, m.in. Arla Foods, Media Markt czy innych klientów agencji jak Allegro i Pluszzz.

Wcześniej Wojnicka związana była m.in. z agencją Stor9, gdzie jako head of client service opiekowała się marką Foods by Ann – Anny Lewandowskiej i Nespresso. W BBDO na stanowisku business directora obsługiwała kluczowego klient agencji – sieć restauracji McDonalds. Obsługiwała też takie marki jak: Samsung, Unilever, Tarczyński, Toyota, McDonalds czy Huawei.


Urszula Matej-Bil awansowała na stanowisko członka zarządu odpowiedzialnego za marketing i komunikację w spółce EPP – największym w Polsce zarządcy centrów handlowych pod względem powierzchni najmu. Z firmą jest związana od 2019 r., kiedy dołączyła do niej jako dyrektor ds. PR i komunikacji.

Matej-Bil ma ponad 15-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji i public relations. Przed dołączeniem do EPP pełniła funkcję dyrektora działu komunikacji korporacyjnej w agencji OneMulti. Wcześniej zajmowała stanowisko dyrektorskie w agencji PR Questia, z którą była związana przez blisko dekadę. Ma doktorat z zarządzania Szkoły Głównej Handlowej (SGH) w Warszawie.
EPP zarządza 35 obiektami (29 obiektów handlowych i sześć kompleksów biurowych) o łącznej wartości około 2,8 miliarda euro i powierzchni najmu wynoszącej ponad milion metrów kwadratowych.


Sylwia Czubkowska, współprowadząca (z Joanną Sosnowską) podcast “Techstorie” w Radiu Tok FM, jest również od końca marca br. felietonistką miesięcznika “Pismo. Magazyn Opinii”. Jej felietony skupiające się wokół tzw. kosztów ludzkich związanych z nowymi technologiami (często większymi niż zyski finansowe) będą ukazywać się w cyklu “Błąd systemu”. Pierwszy tekst, datowany 28 marca, można już przeczytać na stronie Magazynpismo.pl.

Czubkowska, dziennikarka specjalizująca się w tematyce technologicznej, jest twórczynią magazynu “Spider’s Web+”, w którym pracowała jako redaktor prowadząca do lutego br. Publikowała m.in. w “Gazecie Wyborczej”, “Dzienniku Gazecie Prawnej” i “Przekroju”. Jest autorka książki “Chińczycy trzymają nas mocno”, wydanej w 2022 r. przez wydawnictwo Znak, którą omawialiśmy w “Media Marketing Polska” i umieściliśmy na naszej liście top 10 książek ub.r.


Szymon Marciniak, międzynarodowy sędzia piłkarski klasy UEFA Elite, został ambasadorem marki odzieżowej Lancerto.Marciniak zyskał szeroką rozpoznawalność podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze (jako sędzia główny kilku meczów, w tym finału tego turnieju).

Współpraca obejmuje realizację sesji zdjęciowych, kampanie online oraz działania w mediach społecznościowych (na Facebooku, Instagramie i TikToku), zarówno na kanałach marki Lancerto, jak i Marciniaka.

Lancerto to polska marka odzieżowa, która powstała w 2008 r.


Do zespołu niezależnej agencji reklamowej 19 Południk dołączyła Magdalena Fedyna, która wzmocniła dział client service, obejmując stanowisko senior account manager. Jest odpowiedzialna za utrzymywanie dobrych relacji i koordynację współpracy zarówno ze stałymi, jak i nowymi klientami agencji.

Fedyna ma ponadsześcioletnie doświadczenie, które zdobywała w branży reklamowej m.in. w agencjach Grupa 3, Dziadek do Orzechów czy PromoAgency. Współpracowała z markami takimi jak Amway, Domodi, Oshee, Graal, Aldi czy Dr. Max. Na pokładzie 19 Południka opiekuje się m.in. marką Dan Cake oraz Stowarzyszeniem Producentów Pieczywa.


Anna Sosnowska dołączyła do firmy Mattel, gdzie objęła stanowisko digital media managera. Sosnowska ma ponad dziesięć lat doświadczenia w branży reklamowej, zarówno po stronie agencji, jak i klienta. Do Mattela przeszła z 4Re. Wcześniej pracowała w Playu jako digital media team manager. Prawie trzy lata spędziła w Caracie jako senior communications planner. Karierę zaczynała na stanowisku juniorskim w Mindshare.

Poprzednie odcinki: Skąd? Dokąd? 4, Skąd? Dokąd? 5, Skąd? Dokąd? 6, Skąd? Dokąd? 7

Oprac. Paweł Piasecki

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.