Filmy z najlepszą frekwencją kinową w I kwartale br.

"Avatar: Istota wody", "Kot w butach. Ostatnie życzenie" oraz "Asteriks i Obeliks: Imperium smoka" znalazły się w top 3 ulubionych filmów kinowych Polaków.

Według danych BoxOffice.pl oraz analiz Multikino Media filmy, które zgromadziły największą widownię w pierwszym kwartale 2023 r. to: „Avatar: Istota wody”, „Kot w butach. Ostatnie życzenie” oraz „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka”.

Najnowszy film Jamesa Camerona „Avatar: Istota wody” do 2 kwietnia br. zobaczyło 3 632 382 osób. „Kot w butach” według danych dystrybutora UIP z 20 lutego br. przyciągnął do kin ponad 2 mln osób, a „Asteriks i Obeliks: Imperium smoka” według danych BoxOffice.pl zobaczyło w kinach ponad 719 tys. widzów.

– Wyniki frekwencyjne filmów z I kwartału to potwierdzenie, że widzowie wracają do kin, a wraz z nimi reklamodawcy – mówi Mariusz Spisz, prezes zarządu Multikino Media.

W drugim kwartale 2023 r. według estymacji działu analiz Multikino Media najwyższe wyniki frekwencyjne mogą osiągnąć takie filmy jak: „Dungeons & Dragons. Złodziejski honor”, „Strażnicy Galaktyki 3”, „Szybcy i wściekli 10”, „Spider-Man: Poprzez multiwersum”, „Transformers. Przebudzenie bestii”, „The Flash” oraz „Indiana Jones i artefakt przeznaczenia”. W związku z Dniem Dziecka wiele osób przyciągną do kin również propozycje familijne, m.in. „Mała Syrenka”, „Super Mario Bros. Film”, który bije już rekordy na świecie czy „Między nami żywiołami”.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.