Skąd? Dokąd? (11)

Kolejna porcja doniesień o awansach, transferach i zmianach personalnych.

Alexandre Saussard obejmie z dniem 12 czerwca 2023 r. stanowisko dyrektora generalnego w Auchan Retail Polska. Zastąpi Gérarda Gallet, który został nominowany w Auchan na stanowisko lidera regionu Luksemburga i Polski. Pod dyrekcją Gallet, rozpoczętą w styczniu 2018 r., Auchan w Polsce przeszedł transformację w stronę sieci wieloformatowej ze znaczącym udziałem e-commerce. Saussard będzie kontynuować tą strategię biznesową.

Nowy dyrektor generalny Auchan Retail Polska pracuje na stanowiskach menadżerskich – począwszy od kierownika działu w sklepie i dyrektora sklepu – we francuskiej sieci handlowej od blisko dwudziestu lat. Pod koniec 2017 r. został dyrektorem ds. produktów niespożywczych w Auchan w Chinach, a w 2019 r. dołączył do Auchan Retail Rosja, gdzie był dyrektorem sprzedaży. W styczniu 2022 r. został dyrektorem zarządzającym w Auchan Retail Francja, odpowiedzialnym za sprzedaż w hipermarketach. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Handlowej (ESC) w Amiens.


Radosław Dobrołęcki obejmuje stanowisko chief commercial officera w PayEye. To aplikacja pozwalająca na nowoczesne płatności biometryczne spojrzeniem oraz ekspresowe i bezpieczne płatności w internecie. Do końca br. wrocławski fintech obecny na rynku od  czterech lat planuje wprowadzenie na rynek terminali multifunkcyjnych eyePOS 3, które jako pierwsze na świecie obsługiwać będą wszystkie rodzaje płatności: biometryczne, zbliżeniowe i kartowe.

– W PayEye będę odpowiedzialny za wprowadzenie na rynek innowacyjnego rozwiązania umożliwiającego szybkie i bezpieczne płatności w e-commerce. Wraz z oferowanymi już terminalami płatniczymi umożliwiającymi płatności oparte na biometrii pozwoli nam to oferować kompleksowy produkt płatniczy do płatności offline i online oraz umożliwi sprzedawcom dotarcie z komunikacją bezpośrednio do konsumentów. W mojej roli skupię się na komercyjnym wprowadzeniu naszego rozwiązania na rynek polski oraz Stanów Zjednoczonych, wykorzystując zdobyte dotychczas doświadczenie w obszarach e-commerce, reklamy internetowej oraz skalowania biznesów, szczególnie na rynku amerykańskim – mówi Dobrołęcki.

Nowy chief commercial officer PayEye odpowiadał wcześniej za wejście polskiej spółki RTB House na rynek amerykański. Z kolei w Shopee do sierpnia ub.r. odpowiadał za pozyskiwanie sprzedawców. Był też współzałożycielem spółki z branży e-mobilności Ave Mobility, a wcześniej aplikacji mobilnej Kidla (przejętej przez grupę Edipresse). Przez ponad dwa lata był też związany z Grupą Allegro, gdzie m.in. kierował Otomoto.pl.


Do zespołu marki Kubota dołączył Paweł Dąbrowski, nowy marketing i e-commerce director. Będzie odpowiedzialny za wdrażanie i rozwój strategii sprzedaży oraz komunikacji. Wcześniej dyrektorką marketingu była CEO marki Alina Sztoch. Paweł Dąbrowski przejmuje od niej część zadań, a dodatkowo zajmie się e-commerce.

Dąbrowski przez ostatnie pięć lat był związany z Nahdi Medical Co., siecią farmaceutyczną na Bliskim Wschodzie, gdzie na stanowiskach director of omnichannel oraz head of omnichannel odpowiadał za budowę i rozwój sprzedaży wielokanałowej. Pracował też w takich firmach jak Accenture, Atlantic czy Acus.


Przemysław Młodzianowski staje na czele sprzedaży w LifeTube. Odpowiedzialny jest za wdrożenie nowego modelu sprzedaży opartego na danych, dzięki któremu z jednej strony klienci dostaną szybsze i bardziej dopasowane odpowiedzi na briefy, a z drugiej twórcy zrzeszeni w sieci LifeTube będą efektywniej monetyzować treści.

Młodzianowski to menedżer z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu strukturami sprzedażowymi w zróżnicowanych branżach, m.in.: finansach, bankowości czy sieciach franczyzowych. Przez ostatnie sześć lat jako dyrektor zarządzający ds. sprzedaży uczestniczył w rozwoju BNI Polska – organizacji zrzeszającej przedsiębiorców.


Paweł Wielkopolan został dyrektorem biura zarządu Polskiej Izby Artykułów Promocyjnych (PIAP). Będzie odpowiadał za wdrożenie nowej strategii, rozwój stowarzyszenia, koordynację wszystkich działań związanych z promocją firm członkowskich oraz wzmocnienie wizerunku branży artykułów promocyjnych w mediach.

Przez kilka ostatnich lat Wielkopolan był odpowiedzialny za rozwój projektów oraz działalności statutowej Polskiego Stowarzyszenia Marketingu SMB. Organizator wydarzeń związanych z marketingiem, m.in. konkursów Golden Arrow, Polish Conact Ceneter Awards, konferencji Forum Marketingu Zintegrowanego. Na co dzień współpracował z działami marketingu, sprzedaży, agencjami marketingowymi, mediami, domami mediowymi, regulatorami rynku, uczelniami.

Prowadzi własny program na YouTube “Kuchnia marketera”.


Z początkiem maja br. Łukasz Skawiński obejmie stanowisko dyrektora Departamentu Advertising Product & Platforms, odpowiedzialnego za całe portfolio produktów reklamowych Ringier Axel Springer Polska (RASP). Pozostaje również odpowiedzialny za obszar sprzedaży programatycznej w Biurze Reklamy RASP, którym zarządza od 2019 r. Martin Svarc, dotychczas prowadzący zespół AP&P, rozstaje się z firmą.

AP&P składa się z ekspertów i ekspertek w obszarze tworzenia produktów reklamowych oraz wybranych reprezentantów działów Ad&Data, Business Intelligence, Komunikacji Marketingowej oraz Komunikacji Korporacyjnej.

Skawiński pracuje w RASP od 2017 r., początkowo jako programmatic sales manager. W 2019 r. objął stanowisko dyrektora Departamentu Programmatic w strukturach Biura Reklamy RASP. W branży digital pracuje od ponad 15 lat. Od blisko 10 lat na polskim rynku rozwija i popularyzuje obszar programmatic. Tworzył pierwszą sieć reklamy programatycznej w firmie Adexon oraz rozwijał platformę DSP w firmie HCore.


Łukasz Kijek będzie nowym szefem obszaru biznes i finanse w Wirtualnej Polsce, w tym serwisu money.pl. Stanowisko obejmie 2 maja i będzie raportował bezpośrednio do Jacka Amsterdamskiego, zastępcy redaktora naczelnego. Dotychczasowy szef money.pl Piotr Pilewski odchodzi z WP. Kijek skupi się na rozwoju serwisu, w tym jakościowego dziennikarstwa zarówno w formie prasowej, jak i wideo. – Przed Łukaszem niezwykle ambitne wyzwanie, jednak jestem przekonany, że jego wieloletnie doświadczenie zarówno z mediów internetowych, jak i telewizji pomoże mu budować najlepszy portal ekonomiczny w kraju – mówi Paweł Kapusta, redaktor naczelny WP.

Kijek jest dziennikarzem ekonomicznym z 15-letnim doświadczeniem. Ostatnio był związany z Gazeta.pl, gdzie pełnił funkcję redaktora naczelnego serwisów informacyjnych oraz dyrektora ds. partnerstw. Prowadził także autorski program. Wraz z redakcją ukraińskiego Expressu stworzył Ukrayina.pl. Wcześniej prowadził programy o świecie i gospodarce w TVN24 BiS i TVN CNBC.


Kamila Olasek i Agnieszka Derewońko dołączyły do agencji Polot. Do obowiązków Olasek jako head of content & moderation oprócz kreacji contentu będzie należało zarządzanie 10-osobowym zespołem social media oraz moderacją. Derewońko jako chief operating officer zajmie się strategią rozwoju agencji oraz zarządzaniem agencją, w tym finansami i administracją.

Olasek od dziesięciu lat związana jest z obszarem mediów społecznościowych. W Wirtualnej Polsce jako szefowa działu social media odpowiadała dziesięć zespołów redakcyjnych i 30 profili na samym Facebooku. W Agorze zrealizowała szereg projektów i kampanii promocyjnych dla serwisów z portfolio Gazeta.pl, w tym m.in. wprowadzenie jednego z pierwszych formatów social wideo na polskim rynku Hapsa i rozwój start-upu Dzieciociuszek.

Derewońko prowadziła wcześniej w Dragon Rouge projekty na kilku rynkach dla takich klientów jak Sanex, Palmolive, Protex i Soupline, wcześniej w McCann dla Coca-Cola i Wyborowa. Niemalże dekada w świecie agencji reklamowych zaowocowała kompetencjami w zakresie reklamy BTL, ATL i brandingu.


Maciej Marek, dotychczasowy p.o. group account directora w OMD, awansował na stanowisko group account directora, zaś Ewelinie Gontarz, do niedawna pełniącej rolę senior account managerki, powierzono rolę p.o. group account director. Na nowych stanowiskach będą odpowiedzialni za koordynowanie projektów we wszystkich mediach realizowanych dla klientów agencji oraz wsparcie w obszarach związanych z rozwojem oferty OMD.

Maciej Marek posiada 12 letnie doświadczenie w branży mediowej. Od początku swojej kariery związany jest z agencją OMD, z ramienia której obsługiwał takich klientów jak m.in.: McDonald’s, Hewlett Packard, Bakoma, Takeda/Orifarm czy Provident. Na nowym stanowisku będzie kontynuował zarządzanie kilkunastoosobowym zespołem współpracującym z takimi klientami jak m.in.: Mercedes-Benz, Warner Bros. Entertainment Polska, FreeNow, Pamapol czy Hewlett Packard. Do jego obowiązków będzie należała również praca nad poszerzaniem oferty agencji.

Ewelina Gontarz z branżą mediową związana jest od 2009 roku, a z OMD od ostatnich siedem lat. W portfolio obsługiwanych przez siebie klientów posiada takie marki jak m.in.: Renault, Nissan, Fiat, Etam, Novartis, Bauch & Lomb oraz Ferrero. Na nowym stanowisku będzie odpowiedzialna za koordynację kilkunastoosobowego zespołu współpracującego z markami Renault, Nissan oraz XTB, a także za poszukiwanie i wdrażanie innowacji do działań komunikacyjnych dla wymienionych klientów.


Sylwia Wojtkowska, dotychczas event executive w agencji Walk Events, awansowała na stanowisko event managera. Z firmą związana jest od kwietnia 2022 r. Obecnie odpowiedzialna jest za przygotowywanie ofert, kompleksową produkcję i realizację wydarzeń, budowanie oraz utrzymywanie relacji z klientami, a także współpracę z dostawcami.

Do swoich największych realizacji w Walk Events zalicza m.in.: zeszłoroczną premierę nowego modelu Lamborghini Urusa Performante, pop-up dla nowej linii perfum Replica Maison Margiela, który rok temu zagościł w warszawskim CH Westfield Arkadia, crossowe wyzwanie Porsche x Ducati x Cranchi pod hasłem „Challenge Yourself”, które odbyło się w Iławie w 2022 r., a także wsparcie przy produkcji pierwszych polskich zimowych zawodów surferskich Cold Waves by Porsche, które odbyły się we Władysławowie w marcu 2023 r. Podstawą jej 10-letniego doświadczenia są kampanie realizowane w obszarze PR. Przed Walk Events pracowała m.in. w agencji Plej, w której przez blisko dwa lata zajmowała się kreacją wydarzeń jako creative manager.


Karolina Kulig objęła nowo utworzone stanowisko marketing & PR managera w agencji LuckyYou. Zajmie się budową strategii marketingowej oraz obsługą projektów wewnętrznych i zewnętrznych. Odpowiedzialna będzie również za działania komunikacyjne i CSR-owe firmy, eventy, publikacje oraz kontakty z prasą.

Kulig ma ponad 10-letnie doświadczenie w obszarze marketingu, PR i komunikacji. Pełniła funkcję communication manager w agencjach RiverWood i AF Agency, obsługiwała liczne wydarzenia i instytucje kulturalne. Przez ostatnie dwa lata pełniła funkcję rzeczniczki prasowej i marketing managera w prywatnej uczelni wyższej Collegium Da Vinci.


Katarzyna Fabjaniak awansowała w Havas PR Warsaw na nowo utworzone stanowisko executive directora. Raportuje do Tomasza Lisa, managing directora.

W nowej roli Fabjaniak odpowiada za zarządzanie operacyjne, szczególnie rozwój klientów i zespołu agencji. Jej zadaniem jest również pozyskanie nowych klientów. Ma także zająć się „maksymalizacją synergii działań” z dywizją public affairs i współprac realizowanych wewnątrz Havas Village (struktury łączącej Havas Creative Group i Havas Media Group).

Z Havas PR Warsaw związana jest od stycznia 2021 r., kiedy to objęła stanowisko business director of operations and development. Wówczas powierzono jej przede wszystkim strategiczne wsparcie kluczowych klientów agencji i rozwój nowego biznesu.

Wcześniej pracowała w Hill+Knowlton Strategies m.in. na stanowisku managing directora. Była także związana z agencjami 24/7 Communication i On Board Think Kong.


Reżyserka Nastka Gonera dołączyła do grona artystów filmowych reprezentowanych przez impresariat Gifted. Reżyserka ma na swoim koncie zarówno krótkie formy, jak i teledyski oraz reklamy. Współpracowała z artystami takimi jak Mata, Bovska czy Daria Zawiałow, reżyserowała reklamy dla marek takich jak Ikea, Netflix czy Żywiec. Obecnie artystka pracuje nad swoim debiutem fabularnym.

Agencja Gifted reprezentuje ponad 30 artystów związanych zarówno z rynkiem reklamowym, jak i fabularnym.

 Poprzednie odcinki: Skąd? Dokąd? 7, Skąd? Dokąd? 8, Skąd? Dokąd? 9, Skąd? Dokąd? 10

Oprac. Paweł Piasecki

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.