Fundacja Hospicjum Onkologiczne i Grey Group Poland z kampanią pro bono na rzecz godnego umierania

To już trzecia odsłona ich współpracy.

Grey Group Poland już po raz trzeci wsparło pro bono Fundację Hospicjum Onkologiczne im. św. Krzysztofa (FHO). Owocem tej współpracy jest kampania społeczna, która ma na celu pozyskanie finansowania dla ośrodka z 1,5% podatku, a także przełamywanie tabu związanego z odchodzeniem.

Tegoroczna kampania pod hasłem “Umieram, ale jestem szczęśliwy” pokazuje, że aby godnie odchodzić, potrzebna jest bliskość innych i wsparcie - to sprawia, że jesteśmy szczęśliwi. Zasługujemy na odczuwanie szczęścia, niezależnie od czasu, jaki nam pozostał - przekonują nas twórcy kampanii.

– Możemy wesprzeć FHO wraz z kolejną, już trzecią odsłoną kampanii na rzecz zbiórki 1,5% podatku. Tak jak w poprzednich latach, chcemy pokazać, że śmierć nie jest tematem tabu i że każdy zasługuje na dobre, godne odchodzenie. W tym roku podkreślamy, że mimo świadomości końca, każdy z nas zasługuje na odczuwanie szczęścia, a jest ono możliwe, bo – jak mówimy w naszym spocie – „ktoś jest obok mnie, blisko i trzyma za rękę”. Jest obok nas mimo wszystko – dzięki działalności FHO – mówi Maciej Krawczyk, head of experience z Grey Group Poland.

W tegorocznej odsłonie spotu narratorem został znany ze srebrnego ekranu Sławomir Pacek, aktor filmowy i teatralny.  Za działania komunikacyjne dla fundacji, także na zasadach pro bono, odpowiada agencja Ogilvy PR Polska, a spot udźwiękowiła Efektura. Wsparcia w zakresie planowania mediów udzieliła agencja Mindshare Poland.

To już kolejna odsłona współpracy Grey Group Poland i FHO. W zeszłych latach jej efektem były kampanie “Umieranie to podróż w nieznane” (2021) i “Spokojne umieranie” (2022), które zdobyły szeroki rozgłos.

Działania Fundacji 1,5% podatku można wesprzeć tutaj.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.