Skąd? Dokąd? (13)

W najnowszym odcinku cyklu m.in. o zmianach na czołowych stanowiskach w CCC i Modivo oraz nowym zarządzie Stowarzyszenia Producentów Reklamowych.

Dariusz Miłek, prezes firmy obuwniczej CCC od 2004 r., odszedł z tego stanowiska w połowie 2019 r. i został przewodniczącym rady nadzorczej spółki. Teraz powraca na stanowisko prezesa zarządu Grupy CCC, która od tego czasu m.in. rozwinęła markę HalfPrice i coraz mocniej integruje pod szyldem Modivo marki Eobuwie.pl i Modivo. W czerwcu br. na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy powołani zostaną nowi członkowie rady nadzorczej Grupy CCC, a także wybrany zostanie jej nowy przewodniczący.

- Chcemy w każdym momencie robić to, na czym najlepiej się znamy, a przez to efektywnie wspierać organizację. Ja wracam do bezpośredniego, operacyjnego zarządzania silnym, nowoczesnym CCC i HalfPrice. Marcin [Czyczerski] natomiast poprowadzi eobuwie.pl i Modivo – biznes z ogromnym potencjałem na przyszłość, w czasie pełnym wyzwań dla branży multibrand e-commerce. Jestem pewien, że pod jego kierownictwem Grupa Modivo wróci do swoich najlepszych rentowności i umocni pozycję lidera sprzedaży online w CEE - mówi Miłek. Założyciel i większościowy akcjonariusz CCC od lat znajduje się w czołówce listy najbogatszych Polaków publikowanej przez "Forbesa". W rankingu  z 2022 r. zajmował 17. pozycję z majątkiem wycenionym na 3,126 miliarda zł.

Marcin Czyczerski
zasiadał w zarządzie spółki CCC S.A. od 1 stycznia 2017 r. jako wiceprezes ds. finansowych. W marcu 2019 r. został prezesem zarządu, zastępując Dariusza Miłka. W związku z objęciem roli prezesa zarządu Grupy Modivo ustąpił z rady nadzorczej grupy, której przewodniczącym pozostaje Miłek. W czerwcu br. na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy powołani zostaną nowi członkowie rady nadzorczej Grupy CCC, a także wybrany zostanie jej nowy przewodniczący.

Przed dołączeniem do CCC Czyczerski przez 12 lat związany był z Grupą Volkswagen. W latach 2010 – 2016 pracował dla tej grupy jako dyrektor zarządzający spółki Sitech Sp. z o.o. z siedzibą w Polkowicach. Ukończył studia doktoranckie na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest także absolwentem studiów magisterskich na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej na kierunku zarządzanie finansami oraz Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku marketing polityczny.


Walne zgromadzenie członków Stowarzyszenia Producentów Reklamowych wybrało nowy zarząd. W jego skład weszli: Arleta Robinson (Lucky Luciano Pictures), prezeska, Tomek Dławichowski (Timecode Film Production), wiceprezes, Jarek Gajewski (Lemon), członek zarządu, Tomek Hryniszyn (Baltica Film), wiceprezes, Magda Olak (Tank Production), członkini zarządu.

Członkami Komisji Rewizyjnej zostali: Maciej Maciantowicz (Dynamo), Piotr Miklaszewski (Feelmovie), przewodniczący, Konrad Mikołajczyk (Film Produkcja), Mariusz Pietkiewicz (M5 Film).

– Najważniejszym zadaniem nowego zarządu Stowarzyszenia Producentów Reklamowych będzie wzmacnianie naszej organizacji wewnętrznie i rozwijanie znaczenia SPR-u w branży. Szczegóły planu na kolejny rok działalności będziemy konsultować ze wszystkimi członkami, ale już dziś wiemy, że zależy nam na zacieśnianiu dialogu z naszymi klientami w celu wypracowania wspólnego rozumienia tego, czym są efektywna produkcja reklamowa i dobry przetarg. Planujemy również wdrażanie wybranych standardów wypracowanych przez rynki zagraniczne, m.in. na polu zrównoważonego rozwoju. Właśnie staliśmy się pełnoprawnym członkiem CFPe, organizacji zrzeszającej producentów reklamowych w całej Europie, i od razu intensywnie włączamy się w jej działania. Będziemy też wspierać młodych producentów i pracowników branży, dzieląc się naszym doświadczeniem i współpracując ze szkołami filmowymi – powiedziała nowa prezeska Stowarzyszenia Producentów Reklamowych (na zdjęciu). Arleta Robinson jest od 2014 r. związana z Lucky Luciano Pictures, gdzie zajmuje stanowisko partner & executive producer. Wcześniej przez 11 lat była producentką w Film It.

Organizacja szacuje, że na profesjonalnym rynku produkcji działa około 40 domów produkcyjnych, z czego 23 już należy do Stowarzyszenia, a kolejne są w procesie przyjmowania.


Piotr Osiński awansował na stanowisko executive creative directora VMLY&R Poland i wraz z Dawidem Szczepaniakiem, chief creative officerem, będzie współzarządzać jednym z największych działów kreacji w Polsce.

Osiński w ciągu 15 lat kariery zawodowej zdobył ponad 80 nagród branżowych, w tym: Cannes Lions, Clio, LIA, Eurobest, Dubai Lynx, Golden Drum, Effie i inne. W tym roku będzie także zasiadał w jury festiwali Cannes Lions oraz Golden Drum. W VMLY&R Poland jest od stycznia 2020 r., od tego czasu współtworzył kampanie, które zdobyły ponad 30 nagród branżowych, m.in. dwa Lwy w Cannes.

Zmiana ma na celu wzmocnienie struktury działu kreacji agencji. Dawid Szczepaniak i Piotr Osiński będą dzielić się obowiązkami w dalszym budowaniu reputacji kreatywnej VMLY&R Poland oraz zarządzaniu działem kreacji liczącym obecnie 110 osób.


Sławomir Wala, dotychczas chief technology officer (CTO) w VMLY&R Poland, obejmuje stanowisko managing directora w nowo utworzonej jednostce biznesowej Production Hub. Funkcję CTO przejmie Jakub Mikuś, który awansuje w strukturach agencji.Wala jest menedżerem z 22-letnim doświadczeniem w branży komunikacji marketingowej, w tym 12-letnią praktyką w zarządzaniu międzynarodowymi teamami produkcyjnymi i kreatywnymi. Specjalizuje się w budowaniu zespołów, usprawnianiu procesów biznesowych oraz implementacji metod poprawy efektywności i jakości pracy. W VMLY&R Poland jest od marca 2021 r., wcześniej związany z Cheil Poland, OS3 i Gong. Pracował dla największych międzynarodowych i polskich marek, w tym: Samsung, 4F, PKO BP, BMW, Volvo, TVN, Philips, Ecco, T-Mobile, Lotos, ING, Red Bull, Intel i wielu innych. Jest absolwentem Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej.

Mikuś jest aktywny zawodowo od 13 lat. Specjalizuje się w wyzwaniach interdyscyplinarnych, łącząc doświadczenie prawnicze, coachingowe, konsultingowe i technologiczne. Do VMLY&R dołączył w styczniu 2019 r., a od maja 2021 r. kierował jako engineering manager 20-osobowym zespołem programistów frontend. Wynikiem jego działań było wprowadzenie metod wspierających zarządzanie i rozwój zespołu, takich jak matryce kompetencji, 9-box, radar technologiczny czy zautomatyzowany proces ewaluacji.

Na zdjęciu powyżej od lewej: Sławomir Wala, Jakub Mikuś.


Wojciech Tomaszewski odchodzi z końcem lipca br. ze ze stanowiska chief marketing & e-commerce officera oraz członka zarządu Answear.com.

Ponad 11-letnia praca na stanowisku chief marketing & e-commerce officera, a od grudnia 2021 r. także członka zarządu Answear.com była – jak wyznał Tomaszewski na LinkedInie “najlepszą, najatrakcyjniejszą i najbardziej rozwojową biznesową podróżą podczas ponad 20-letniej kariery zawodowej”. “Zaczynałem pracować w małej polskiej firmie, z wielkimi ambicjami i planami, ale dość niewielkimi sukcesami, a kończę pracę w dużej międzynarodowej firmie, obecnej na 11 rynkach, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych, podbijającej Europę, a nawet przejmującej pod swoje skrzydła inne podmioty gospodarcze z branży fashion e-commerce” – napisał Tomaszewski. Nie ma obecnie sprecyzowanych dalszych planów zawodowych, zadeklarował otwartość na rozmowy “o ewentualnych nowych projektach biznesowych”.

W ub. r. Tomaszewski został zwycięzcą konkursu Dyrektor e-Commerce Roku organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej, zdobył też nagrodę w kategorii Long Term Cooperation.

Zanim dołączył do Answear.com był przez prawie 8 lat związany z Grupą Onet, gdzie zaczynał jako e-commerce manager, a kończył jako menedżer ds. rozwoju produktu i biznesu VoD. Karierę zawodową zaczynał w Geant Polska (Groupe Casino) jako kupiec menedżer kategorii (najpierw elektronika użytkowa, potem moto/DIY).


Artur Malinowski objął funkcję chief marketing officera w Empik Group. Przez ostatni rok był pełniącym obowiązki CMO. Malinowski pracuje tam od jesieni 2020 r., rozpoczynał jako dyrektor marketingu e-commerce. Był odpowiedzialny za tworzenie i realizację strategii digital marketingu Empik.com. Brał udział w projektach skoncentrowanych na rozwoju organizacji i wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań.

Wcześniej Malinowski był media performance directorem w Dentsu. Kierował zespołem odpowiedzialnym za procesy szczegółowego planowania i zakupu mediów, w tym realizację kampanii performance. W ramach grupy zarządzał agencją iProspect. Wcześniej kierował pracami domu mediowego Carat Polska. Po przejściu do Dentsu zaczynał jako business & business development director w Carat.


Tomasz Kotecki został dyrektorem zarządzającym pionu transformacji i strategii grupy ubezpieczeniowej Uniqa w Polsce. Przeszedł z firmy doradczej BCG Platinion (Boston Consulting Group), gdzie zajmował się m.in. niedawną integracją Uniqa i Axa w Polsce.

Właścicielem Uniqa jest austriacka grupa ubezpieczeniowa. To jedno z czołowych towarzystw ubezpieczeniowych w kraju – jego spółki obsługują 6,1 mln klientów indywidualnych i ubezpieczają ponad 80 tys. firm w Polsce. W zeszłym roku zebrały 4,15 mld zł składek (przypis brutto) i wypłaciły 2,7 mld zł odszkodowań i świadczeń. Z kolei Uniqa TFI i Uniqa PTE na koniec ub.r. zarządzały aktywami o łącznej wartości 13,4 mld zł.


Anna Marucha została szefową działu komunikacji korporacyjnej Grupy Eurozet. Będzie zarządzała komunikacją korporacyjną, relacjami z mediami, komunikacją z pracownikami oraz działaniami public relations realizowanymi dla wszystkich marek radiowych i internetowych z portfolio Grupy Eurozet, w tym m.in. Radia Zet, Tok FM, Antyradia i Radia Złote Przeboje. W szczególności zadaniem nowo powstałego działu kierowanego przez Maruchę będzie integracja procesów komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej w nowej grupie radiowej utworzonej w wyniku połączenia Eurozetu i Grupy Radiowej Agory. Dział będzie ściśle współpracować z działem PR Agory.

Marucha jest związana z Eurozetem od lutego 2022 r., kiedy objęła stanowisko szefowej PR. Wcześniej m.in. przez ponad sześć lat pracowała w RAS Polska, gdzie odpowiadała za komunikację korporacyjną i pełniła rolę rzeczniczki prasowej, a następnie zajmowała stanowisko head of programming & premium video. Od 2021 r. jest też prezesem zarządu Stowarzyszenia Natura Podlasia zajmującego się m.in. promocją przyrodniczych walorów regionu.


Marta Zakrzewska-Kisiel awansowała na consulting directora w Havas Media Group. Będzie odpowiedzialna za koordynowanie działań client service dla klientów: Jacobs Douwe Egberts, Perfetti Van Melle, Hermes, Omega (Swatch Group), Egmont i HarperCollins. W Havas Media Group współtworzy również LuxHub, czyli strukturę wyspecjalizowaną w obsłudze marek luksusowych i premium.

Z agencją mediową Havas Media Group związana jest od 13 lat, swoją karierę rozpoczęła od planowania i zakupu kampanii telewizyjnych, a następnie poszerzała kompetencje w dziale badań i strategii. W 2015 r. dołączyła do zespołu klienckiego, gdzie zajmowała się koordynacją działań mediowych i opracowywaniem strategii.


Poprzednie odcinki: Skąd? Dokąd? 9, Skąd? Dokąd? 10, Skąd? Dokąd? 11, Skąd? Dokąd? 12

Oprac. Paweł Piasecki

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.