Na 3. urodziny Radio Nowy Świat na 4 kanałach równocześnie

Program specjalny, czyli cztery różne strumienie pod wspólnym tytułem "QuadroRadio", poprowadzi 10 lipca w godz. 19-22 czworo redaktorów didżejów.

Wyboru i zmiany jednego z czterech dostępnych kanałów Radia Nowy Świat (RNŚ) będzie można dokonać na stronie internetowej stacji bądź w jej aplikacji mobilnej wieczorem 10 lipca przez trzy godziny, od 19 do 22. Didżejami QuadroRadia będą: Marcelina Słomian, Mateusz Andruszkiewicz, Maciej Jankowski i Marcin Mann. Słuchacze pozbawieni możliwości „przeskakiwania” między kanałami usłyszą to, co dzieje się na antenie głównej, a tam prowadzący Michał Porycki będzie co jakiś czas zapraszać koleżankę i kolegów z innych kanałów na krótkie rozmowy.

10 lipca, w 3. urodziny RNŚ, ramówka stacji będzie wyjątkowa przez cały dzień. Każda godzina zostanie podzielona na cztery 15-minutowe miniaudycje, podczas których prowadzący będą próbowali m.in. przekonać niezdecydowanych słuchaczy, dlaczego warto wspierać internetowe radio. Wszystko odbywać się będzie pod hasłem „Autorzy audycji do dyspozycji”. Pojawi się Wojciech Mann (ma uczyć się tańczyć pod okiem profesjonalnych tancerzy), a także m.in. duety Wojciech Malajkat i Marcelina Słomian, Maciej Jankowski i Joanna Kołaczkowska, Magda Jethon i Marcin Mann oraz Krzysztof Grabowski i Wojciech Waglewski. Wszystkie audycje będzie można tego dnia oglądać także dzięki transmisji wideo ze studia RNŚ na stronie internetowej stacji.

Z okazji 3. urodzin RNŚ zapowiedziało też dwa inne wydarzenia specjalne. W dniach 8-10 lipca wszystkim słuchaczom zostanie udostępniona pełna biblioteka podcastów, normalnie dostępnych tylko dla patronów (13 tys. odcinków, 125 tytułów). Na 9 lipca w Teatrze Polonia zapowiedziano natomiast premierę sztuki „NieDochodzenie” Igora Brejdyganta w reżyserii Wojciecha Malajkata, w obsadzie której znajdą się: Magdalena Stużyńska, Barbara Wypych, Tadeusz Chudecki, Sambor Czarnota, Paweł Okoński, Jakub Sasak, Aleksander Sosiński, Adam Stasiak, Barbara Gregorczyk, Magda Jethon oraz Wojciech Mann w roli nadgłosu, a także ponad 100 osób w epizodach – aktorów, muzyków i dziennikarzy, również z zespołu RNŚ. W tym roku zaplanowano łącznie 14 spektakli “NieDochodzenia”. Producentką spektaklu jest Marcelina Słomian, szefowa redakcji muzycznej RNŚ.

Paweł Piasecki 999 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.