Gazeta.pl ruszyła z serwisem "Jeden news dziennie"

"Minimalistycznym serwisem z eksperckim dziennikarstwem" pokieruje Elwira Krzyżanowska.

“Jeden news dziennie” (Jedennewsdziennie.pl) to nowa propozycja portalu Gazeta.pl. Pod tym adresem codziennie będzie ukazywać się jeden materiał “przygotowany z myślą o najbardziej zabieganych, ale ciekawych świata czytelnikach”. “Nie publikujemy tu zdjęć, wideo, tweetów ani reklam – oferujemy czyste, eksperckie dziennikarstwo w minimalistycznym, ułatwiającym czytanie otoczeniu” – zapowiadają autorzy serwisu. Aby móc przeczytać cały tekst, omawiający jedną z ważnych, aktualnych kwestii z Polski lub ze świata, trzeba zalogować się za pomocą konta w Google lub Facebooku. Wcześniej można zapoznać się z najważniejszymi punktami newsa. Serwis jest bezpłatny.

Jak pierwszy materiał w serwisie opublikowano 4 lipca tekst dziennikarki Radia Tok FM Agnieszki Lichnerowicz “Dlaczego Zachód nie chce upadku Putina?”, a dziś (5 lipca)j pojawił się tekst "Niemcy drżą o swój przemysł. W tle USA, miliardowe subwencje i walka o "niemiecki dobrobyt" Anny Widzyk z Deutsche Welle. W gronie autorów tekstów znajdują się ponadto dziennikarki i dziennikarze portalu Gazeta.pl: Maria Mazurek, Patryk Strzałkowski, Jacek Gądek, Maciej Kucharczyk i Ewa Koszowski, oraz autorzy zewnętrzni, m.in.: Andrzej Rudke i Michał Żakowski z Radia 357, wieloletnia korespondentka telewizyjna z Brukseli, obecnie prowadząca program “Onet Europa” Dorota Bawołek  i wieloletnia korespondentka zagraniczna Polskiego Radia Katarzyna van Rooijen (Juszczak). Redaktorką prowadzącą projektu jest Elwira Krzyżanowska.  

 – “Jeden news dziennie” powstał jako odpowiedź na pytanie, jak może wyglądać odwrotność masowych mediów internetowych. Łączy inspiracje najlepszymi elementami uniwersum newsletterów takich jak Today’s Worldview “Washington Post” czy The 10-Point “Wall Street Journal” i minimalistycznych mediów w rodzaju Puck News, Tortoise Media czy “KiKŚ” – mówi Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl. – Dziś najbardziej rewolucyjny jest powrót do podstaw – chcemy dać czytelnikom i czytelniczkom dziennikarstwo specjalistyczne w najczystszej postaci.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.