Przedpremierowy pokaz polskich seriali Netflix na 23. mBank MFF Nowe Horyzonty

Pierwsze odcinki trzech seriali będzie można zobaczyć podczas jednego pokazu 24 lipca o godz. 19 w Kinie Nowe Horyzonty we Wrocławiu.

20 lipca we Wrocławiu w kinach Nowe Horyzonty i Dolnośląskie Centrum Filmowe rusza Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty, którego partnerem tytularnym jest w tym roku po raz pierwszy mBank. Festiwal potrwa do 30 lipca br., a w wersji online do 6 sierpnia. W programie znalazło się 251 filmów, a o nagrodę główną w konkursie międzynarodowym powalczy 12 produkcji.

Dzięki współpracy nawiązanej przez organizatora festiwalu Stowarzyszenia Nowe Horyzonty z firmą Netflix widzowie będą mogli obejrzeć na specjalnym pokazie 24 lipca o godz. 19 – na wiele tygodni przed premierą w serwisie streamingowym – pierwsze odcinki trzech polskich seriali. Bohaterem “Informacji zwrotnej” Leszka Dawida na podstawie książki Jakuba Żulczyka jest były muzyk rockowy (w tej roli Arkadiusz Jakubik), który wyrusza w szaloną podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć zaginionego syna. Pokazany zostanie również pierwszy odcinek “Infamii” Anny Maliszewskiej i Kuby Czekaja – pełnej wizualnej energii opowieści o nastoletniej Romce Gicie (Zofia Jastrzębska), która po latach życia w Walii przeprowadza się do rodzinnej Polski, gdzie próbuje odnaleźć siebie, balansując między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi romskimi zasadami. Trzecim tytułem będą “Absolutni debiutanci” w reżyserii Kamili Tarabury i Katarzyny Warzechy – serial o poszukiwaniu wolności przez dwójkę dziewiętnastolatków, chcących nakręcić odważny film o miłości i dostać się do szkoły filmowej. W roli głównej występuje Martyna Byczkowska.  

Po prezentacji każdego z trzech odcinków seriali przewidziano spotkanie z twórcami. W pokazie mogą wziąć udział posiadacze festiwalowych karnetów i akredytacji (ich sprzedaż zakończyła się 21 czerwca), a także osoby, które kupią pojedyncze bilety (trafią do sprzedaży 6 lipca).

Netflix będzie też jednym z partnerów branżowego wydarzenia Polish Days podczas tegorocznego festiwalu we Wrocławiu. Partnerem tytularnym MFF Nowe Horyzonty jest w br. po raz pierwszy mBank. Przez ostatnich sześć lat takiego partnera nie było, wcześniej był nim T-Mobile (a jeszcze wcześniej poprzednik tej marki - Era).

Paweł Piasecki 999 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.