VuFinder Studios partnerem ROE Visual na polskim rynku

VuFinder Studios, studio wirtualnej produkcji, zainwestowało w panele LED firmy ROE Visual, topowego producenta ekranów LED dla rynku filmowego i telewizyjnego na skalę światową. To pierwsza tego typu współpraca ROE Visual na polskim rynku.

Fot. mteriały prasowe
Fot. mteriały prasowe
VuFinder Studios jest specjalistą w zakresie produkcji wirtualnej, który oferuje kompleksowe i zaawansowane technologicznie rozwiązania z pogranicza produkcji filmowej i game-dev'u. Studio rozpoczęło swoją działalność w 2022 roku i ma na swoim koncie ponad 30 produkcji dla renomowanych marek takich jak: BMW, One Plus, Veet, Bosch.

Partnerstwo z ROE Visual jest naturalnym krokiem naprzód, umożliwiającym świadczenie najwyższej jakości usług i zaoferowanie klientom studia spektakularnych doznań wizualnych. ROE Visual jest światowym liderem w produkcji ekranów LED dla branży filmowej, medialnej i eventowej. Produkty ROE wyróżniają się precyzyjnie dobranymi, wysokiej klasy komponentami oraz najnowszą technologią, które są połączone z głęboką wiedzą i pasją ekspertów z firmy. VuFinder Studios może uzyskać na ekranach ROE optymalną jakość obrazu i 12-bitową głębię koloru. Ekrany te były używane podczas pracy nad najwyższej klasy produkcjami takimi jak takimi jak “The Mandalorian”, “Solo: A Star Wars Story”, “The Irishman”.

VuFinder Studios dysponuje modularnymi ekranami LED-owymi ROE Visual Black Pearl BP2V2 LED o łącznej powierzchni 160m2 oraz studiem o powierzchni 600m2. Konfigurację uzupełnia sprzęt wiodących światowych firm, taki jak system do trackingu kamery Mo-SyS StarTracker i cztery serwery renderujące oparte na RTX A6000. Doświadczony wewnętrzny zespół grafików 3D i producentów dopełnia strukturę firmy.
Ściana LED w VuFinder Studios może być dostosowana do indywidualnych potrzeb projektu. Studio zyskuje przewagę nad konkurencją poprzez możliwość pełnej konfiguracji na zasadach podobnych do budowania z klocków LEGO. Dzięki temu rozwiązaniu klienci dostają pełną elastyczność kreatywną. Obecna konfiguracja to zakrzywiona po łuku ściana o wymiarach 18m x 5,5m oraz dwie ściany boczne o wymiarach 6m x 5,5m oraz 5m x 4m.
- Dzięki naszej współpracy z ROE Visual mamy dostęp do najbardziej zaawansowanych rozwiązań w produkcji wirtualnej. Synergia między zespołem VuFinder Studios a doskonałymi produktami i usługami dostarczanymi przez ROE Visual pozwala nam tworzyć niesamowite wrażenia wizualne dla naszych klientów - mówi Melania Kulczycka, Client Services Director, VuFinder Studios.

ROE Visual z przyjemnością wita VuFinder Studios w rodzinie ROE Visual! Dzięki swojemu supernowoczesnemu studiu i usługom są ważnym bastionem w Europie Wschodniej i doskonałym przykładem tego, co możemy razem osiągnąć - komentuje Grace Guo, Sales Director, ROE Visual

VuFinder Studios to studio wirtualnej produkcji działające na pograniczu produkcji filmowej i game-dev'u. Wykorzystywana technologia umożliwia renderowanie obrazu w czasie rzeczywistym. Studio wykorzystuje silnik gry komputerowej Unreal Engine 5.2 do tworzenia wirtualnych światów, które następnie są wyświetlane na ekranach LED ROE Visual. Studio działa w ramach grupy wyspecjalizowanych spółek skupionych wokół OTO Film. Studio zrealizowało ponad 30 projektów dla 22 różnych marek z Francji, Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii i wielu innych.

Założona w 2006 roku firma ROE Visual produkuje bezkonkurencyjną, wielokrotnie nagradzaną technologię wyświetlaczy LED do szerokiego zakresu zastosowań, w tym do filmów i telewizji, teatru, wydarzeń na żywo, tras koncertowych, korporacji i wielu innych. Produkty ROE Visual spełniają wysokie wymagania twórców i technologów z branży. Firma oferuje specjalistyczną wiedzę w zakresie technologii wyświetlaczy LED i szerokie wsparcie w skali globalnej za pośrednictwem zespołów z siedzibą w Ameryce, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Japonii i Chinach.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.