Tak rośnie “państwowy" dom mediowy Sigma Bis

W 2022 r. jego przychody wzrosły o 81% w porównaniu z rokiem 2021.

Mat. prasowe Sigma Bis
Mat. prasowe Sigma Bis
Dom mediowy Sigma Bis, w 2/3 należący do Orlenu, kontrolowanego przez państwo koncernu naftowo-energetycznego, największej firmy w kraju, a w 1/3 do PZU, również kontrolowanej przez państwo największej w kraju firmy ubezpieczeniowej, w zeszłym roku uzyskał 349 mln zł przychodów, o 81% więcej niż w 2021 r.

Według rankingu domów mediowych publikowanych przez RECMA Sigma Bis powinien plasować się jako 7.-8. największy pod względem przychodów dom mediowy w kraju.

Oprócz Orlenu i PZU Sigma Bis obsługuje jeszcze m.in.: bank PKO BP, Alior Bank, Totalizator Sportowy czy Pocztę Polską.

W ub.r. Sigma Bis pozyskał kilkunastu nowych klientów – m.in.: Ministerstwo Rolnictwa, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, Instytut Książki, PKP Intercity, Telewizję Polską, Kancelarię Prezesa Rady Ministrów, Urząd Transportu Kolejowego oraz Bank Pekao SA. Wszystko to są instytucje państwowe albo spółki z udziałem Skarbu Państwa.

Według przewidywań kierownictwa Sigma Bis w tym roku powinien się on znaleźć na 6. miejscu wśród największych domów mediowych w kraju.

Maciej Burlikowski 1736 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.