Ekstrakt Studio X Meta - case study

Kluczowym zadaniem było stworzenie kompleksowej, spójnej koncepcji wizualnej programu Meta ASP 2023 realizowanego z autoryzowanymi partnerami Meta na 10 rynkach europejskich.

Z końcem ubiegłego roku Ekstrakt Studio zostało zaproszone do projektu “Meta ASP 2023”. Skrót ASP należy czytać jako “Authorized Sales Partner”. W wybranych lokalizacjach na całym świecie autoryzowani partnerzy Meta są rozszerzeniem zespołów sprzedażowych tej firmy. Pomagają reklamodawcom i agencjom osiągnąć swoje cele biznesowe, zapewniając lokalną pomoc oraz dostarczając specjalistyczną wiedzę w zakresie rodziny produktów Meta.

Projekt “Meta ASP 2023” miał na celu oficjalne ogłoszenie partnerstwa na 10 rynkach: Albania, Armenia, Azerbejdżan, Gruzja, Węgry, Islandia, Kosowo, Macedonia Północna, Mołdawia i Czarnogóra.

Pierwszym i kluczowym zadaniem było stworzenie kompleksowej, spójnej koncepcji wizualnej całego programu na wszystkich rynkach. Ekstrakt Studio we współpracy z klientem przygotowało playbook zawierający koncepcję wizualną materiałów reklamowych, stron internetowych oraz scenografii.

Przy wykorzystaniu platformy Splashthat.com Ekstrakt Studio przygotowało 10 dedykowanych stron internetowych, każdą z nich w trzech odsłonach (etap rejestracji, właściwy event, odsłona poeventowa). Poprzez stronę uczestnicy mogli dokonać rejestracji, podłączyć się do wydarzenia wirtualnego, jak również obejrzeć materiał VOD już po zakończeniu konferencji. Każda ze stron została przygotowana w lokalnym języku oraz spersonalizowana graficznie adekwatnie do rynku.

Dzięki wykorzystaniu dedykowanego narzędzia Ekstrakt Studio codziennie przekazywało klientowi aktualne dane dotyczące procesu rejestracji.

Równie ważne co dedykowane witryny internetowe było opracowanie 40 kampanii reklamowych (4 fazy, 10 języków) wyświetlanych na Facebooku i Instagramie. Trafiły one łącznie do 3 milinów użytkowników.

Projekt “Meta ASP 2023” obejmował realizację 8 eventów wirtualnych. W trakcie dwóch dni zdjęciowych, przy wykorzystaniu 4 kamer rejestrujących prezenterów, Ekstrakt Studio zarejestrowało 50 godzin materiału filmowego. Takie rozwiązanie umożliwiło elastyczność i dużą swobodę podczas postprodukcji. Finalnie powstało ponad 11 godzin zlokalizowanego contentu wideo, który uczestnicy wydarzeń wirtualnych z łatwością mogli obejrzeć na stronie internetowej w dniu eventu.

Wykorzystując platformę Vimeo Ekstrakt Studio przeprowadziło 8 streamingów. W ciągu 3 dni wydarzenia obejrzało łącznie ponad 1,5 tysiąca gości.

Studio zajęło się również koordynacją kreacji w projekcie, przy czym kluczowym aspektem była kontrola jakości. Wykorzystując wypracowane metody i narzędzia do śledzenia jakości tłumaczeń, montażu wideo, jakości dźwięku i obrazu, studio zadbało o spójność materiałów z całego projektu.

- Zespół Ekstrakt Studio ma wiedzę i doświadczenie w realizacji złożonych projektów. Indywidualne podejście, zdolność do skutecznego zarządzania zadaniami i zaawansowane technologie sprawiają, że jesteśmy zaufanym partnerem dla klientów na całym świecie. Współpraca z Metą w projekcie Meta ASP to kolejne potwierdzenie naszych kompetencji i zdolności do dostarczania innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań. Cieszę się, że mieliśmy możliwość pracy przy tym projekcie - mówi Paweł Miłkowski, managing director Ekstrakt Studio.

- Projekt ten był wyjątkowy, ponieważ łączył kompetencje projektowe i produkcyjne studia Ekstrakt i dzięki temu unikalnemu połączeniu możliwe było osiągnięcie wyznaczonych celów projektowych i produkcyjnych w sposób efektywny i zgodny z wymaganiami oraz oczekiwaniami klienta - dodaje Marcin Strzałkowski, CEO Ekstrakt Studio.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.