“Barbie" najbardziej dochodowym filmem w historii Warner Bros

Uzyskawszy globalne wpływy z biletów kinowych w kwocie ponad 1,34 mld dol. "Barbie" nieznacznie wyprzedza dotychczasowego rekordzistę - "Harry Potter i Insygnia Śmierci: część 2" z 2011 roku.

Według szacunków Comscore “Barbie” w reżyserii Grety Gerwig z Margot Robbie i Ryanem Goslingiem w rolach głównych wyprzedziła finał sagi o Harrym Potterze o 767,5 tys. dol. Comscore ocenia, że globalna suma wpływów z biletów kinowych na “Barbie” wyniosła do 28 sierpnia br. dokładnie 1 341 854 460 dol. Dystrybutor “Barbie”, Warner Bros. Pictures, jest częścią koncernu medialno-rozrywkowego Warner Bros. Discovery, do którego należą m.in. takie marki jak Discovery, CNN, HBO, Eurosport, Animal Planet, Cartoon Network a w Polsce TVN.

To nie pierwszy rekord ustanowiony przez “Barbie”. Z kwotą 155 milionów dol. z biletów sprzedanych na rynku amerykańskim “Barbie” miała najlepszy weekend otwarcia w roku i stała się najbardziej dochodowym w historii debiutem kobiety-reżysera. Próg miliarda dol. wpływów z biletów “Barbie” przekroczyła w zaledwie trzy tygodnie od premiery – taki wynik, uwzględniając inflację, zdołało osiągnąć tylko około 50 filmów w historii. W zeszłym tygodniu “Barbie” prześcignęła też “Super Mario Bros.” jako najlepiej zarabiający film w br. na rynku amerykańskim.

Najbardziej dochodowym filmem wszechczasów jest “Avatar”, który według Box Office Mojo zarobił na całym świecie 2,9 miliarda dol. Film w reżyserii Jamesa Camerona został wyprodukowany w 2009 r. przez 20th Century Fox. Cykl 5 filmów “Avatar” jest obecnie własnością Disneya.

Paweł Piasecki 999 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.