Amazon Prime i Papaya Films zapowiadają film o Kubie Błaszczykowskim

Producentem kreatywnym jest Kacper Sawicki, za reżyserię odpowiada Jan Dybus.

Od lewej: Jan Dybus, Kuba Błaszczykowski i Kacper Sawicki. Fot. W. Ławniczak.
Od lewej: Jan Dybus, Kuba Błaszczykowski i Kacper Sawicki. Fot. W. Ławniczak.
Amazon Prime ogłosił, że w 2024 r. premierę będzie miał film dokumentalny, który opowie o życiu i karierze Kuby Błaszczykowskiego – byłego piłkarza Borussi Dortmund oraz kapitana reprezentacji Polski. Dokument opowie o początkach, rozwoju oraz okolicznościach zakończenia kariery piłkarza w rozmowach z Błaszczykowskim, jego rodziną, przyjaciółmi i kolegami z zespołu. – Wierzę, że moja historia może pomóc młodym ludziom osiągnąć cele i spełnić swoje marzenia. To ze względu na nich zdecydowałem się na ten projekt – mówi Błaszczykowski.

Film jest produkcją Papaya Films dla Amazon Prime. Producentem kreatywnym filmu jest Kacper Sawicki, za reżyserię filmu odpowiadać będzie Jan Dybus, reżyser znany dotychczas z produkcji filmowych, teledyskowych oraz dwóch sezonów serialu “Wilk”. Zdjęcia zrealizują operatorzy: Marianna Klein oraz Igor Połaniewicz.

To trzecia produkcja w ramach Papaya Originals. Wiosną tego roku Amazon Prime i Papaya Films zaprezentowali film dokumentalny “Lewandowski. Nieznany”.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.