Top 10 Audioteki w sierpniu

Remigiusz Mróz utrzymał się na pierwszym miejscu rankingu audiobooków - tym razem jako autor "Zarzutu", czyli kolejnej odsłony losów Joanny Chyłki. "Spokojnie, to tylko życie" Marty Niedźwieckiej i dr Joanny Podgórskiej pozostaje najchętniej słuchanym podcastem dostępnym w Audiotece.

Pełna lista 10 najchętniej słuchanych audiobooków w Audiotece w sierpniu br. prezentuje się następująco:

1. „Zarzut”, Remigiusz Mróz, wydawnictwo: Czwarta Strona (czyta: Karolina Gorczyca)
2. „Oni tu są, odc. 1”, Adam Bauman, wydawca: Audioteka;
3. „Zima świata”, Ken Follett, wydawca: Audioteka, Wydawnictwo Albatros;
4. „Cafe Museum”, Robert Makłowicz, wydawnictwo: Wysoki Zamek;
5. „Psy Pana”, Marcin Świątkowski, wydawnictwo: Sine Qua Non;
6. „Chłopki. Opowieść o naszych babkach”, Joanna Kuciel-Frydryszak, wydawnictwo:
Marginesy;
7. „Pół na pół”, Steve Cavanagh, Wydawnictwo Albatros;
8. „Widmo Brockenu”, Remigiusz Mróz, Wydawnictwo Filia;
9. „Zima świata. Część trzecia”, Ken Follett, wydawca: Audioteka, Wydawnictwo
Albatros;
10. „Ataraksja”,Tomasz Żak, wydawnictwo: Sine Qua Non.

Na drugim miejscu listy najchętniej słuchanych audiobooków znalazł się pierwszy odcinek audioserialu Oni tu są, w którym para policjantów granych przez Magdalenę Różczkę i Mateusza Banasiuka, na własną rękę prowadzi śledztwo dotyczące tajemniczego, nieziemskiego znaleziska. Scenariusz serialu napisał znany aktor dubbingowy Adam Bauman.

Na podium utrzymała się "Zima świata" brytyjskiego pisarza Kena Folletta, autora thrillerów, powieści szpiegowskich i historycznych. Superprodukcja Audioteki i Wydawnictwa Albatros druga część cyklu "Stulecie", . Do obsady znanej z "Upadku gigantów" dołączyli m.in. Sandra Drzymalska, Maciej Musiał, Jakub Gierszał, Bartosz Bielenia i Leszek Lichota. "Zima świata" jest dostępna  jako audiobook w trzech częściach (do kupienia pojedynczo w sklepie Audioteki) oraz jako audioserial - tylko w aplikacji, bez opłat dla członków programu abonamentowego Audioteka Klub.

Czołowa dziesiątka podcastów w Audiotece w sierpniu br. wyglądała tak:

1. „Spokojnie, to tylko życie”, wydawca: Audioteka;
2. „PigOut i Chmielarz gadają o książkach”, wydawca: Audioteka;
3. „Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS”, wydawca: Uniwersytet SWPS;
4. „Podkast Powszechny”, wydawca: Tygodnik Powszechny;
5. „Nowa Audio Fantastyka”, wydawca: Audioteka;
6. „Podcast Muzeum Historii Polski”, wydawca: Muzeum Historii Polski;
7. „Zbrodnia na poniedziałek”, autor: Wojciech Chmielarz;
8. „Śledztwo Pisma. Sezon 4”, wydawca: Fundacja Pismo, wydawca miesięcznika „Pismo. Magazyn Opinii”;
9. „Radio Książki”, wydawca: Agora;
10. „Sweet Teens. Anna Gacek i popkultura naszych czasów”, wydawca: Audioteka.

"Spokojnie, to tylko życie" neurobiolożki dr Joanny Podgórskiej i psycholożki Marty Niedźwieckiej " to audycja o tym, "co nas w życiu spotyka i co na to nauka", do czego zmusza nas biologia i gdzie jej nie przeskoczymy, a gdzie zaczyna się nasza wola i możliwość kształtowania życia i świata wokół nas. Od miesięcy cieszy się dużym uznaniem słuchaczy i ląduje na wysokich pozycjach w zestawieniu najpopularniejszych podcastów. 

Na drugim miejscu wśród najchętniej słuchanych audycji sierpnia znalazł się podcast PigOut i Chmielarz gadają o książkach, w ramach którego autor bestsellerowyck kryminałów Wojciech Chmielarz oraz popularny bloger PigOut rekomendują ciekawe ich zdaniem lektury z poczuciem humoru i dozą dystansu. Autorzy powrócą z drugim sezonem rozmów jesienią, a wszystkie odcinki pierwszego sezonu są dostępne bezpłatnie w aplikacji. Oficjalnym partnerem produkcji jest portal LubimyCzytac.pl.

Trzecie miejsce przypadło Strefie Psyche Uniwersytetu SWPS, audycji, w której eksperci z warszawskiej uczelni wyjaśniają mechanizmy działania ludzkiej psychiki.

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.