Reklamiara - warto rozmawiać [wideopodcast]

W pierwszym odcinku nowego cyklu wideopodcastu "Reklamiara" poświęconego wyzwaniom współczesnego marketingu, komunikacji marketingowej, mediów i biznesu, autorka i gospodyni programu Marta Macke rozmawia z Pawłem Galą, CEO domu mediowego Wavemaker, należącego do GroupM.

Marta Macke nawiązuje w pierwszym odcinku nowego cyklu „Reklamiary” do wyników badania przeprowadzonego przez Wavemaker i wspartego przez organizacje branżowe, które na próbie ok 600 reprezentantów branży reklamowej ocenia stan relacji w branży. Badanie dotyczy zarówno relacji na linii klient-agencja jak i tych wewnątrz firm, czy to między koleżankami i kolegami z agencji czy na poziomie szef/szefowa – pracownicy.

Chociaż tego typu badanie nie jest typowym tematem dla domu mediowego, prezes Wavemakera postanowił zweryfikować, czy w naszej branży można mówić o superrelacjach i zdrowych mechanizmach współpracy międzyludzkiej. W rozmowie z Martą Macke odkrywa trochę wniosków wynikających z badania i zachęca do otwartości i nie zamiatania tematów pod dywan. Złe relacje, frustracja powodują złe wyniki w pracy co przekłada się niekorzystnie nie tylko na poszczególne osoby, ale na całą organizację i wyniki firmy.

- Zauważyliśmy, że przez tych ostatnich kilka lat trochę „zdziczeliśmy” – mówi Paweł Gala, znany czytelnikom MMP Online z cyklu „Na galowo”. - Nasza branża jest szczególnie osadzona w relacjach, uważam, że gdyby nie relacje partnerskie nie można by było osiągać sukcesów – dodaje. Odnosząc się do kwestii relacji klient-agencja Paweł Gala zwraca uwagę na mocno zmieniającą się rolę agencji mediowych we współpracy z klientami. - Dziś dom mediowy jest partnerem biznesowym klienta na wielu płaszczyznach - podkreśla gość „Reklamiary”.

Gala mówi o wspólnym kreowaniu rzeczywistości biznesowej, ale również o kreowaniu postaw społecznych przez reklamę. - Świat jaki pokazywany jest w reklamach daleko odbiega od rzeczywistości. Policzyliśmy na przykład, że tylko w co 20. spocie pojawiała się osoba z silver generation, głównie w kontekście problemów zdrowotnych. Podobnie jest z dziećmi. W reklamie albo ich nie ma, albo jest jedno, albo chorują – mówi Gala. Ważnym wątkiem rozmowy jest generation gap, to, jak współpracuje się w zespołach o dużym zróżnicowaniu pokoleniowym oraz czego można się od siebie wzajemnie nauczyć. Pomimo wielu poruszonych wątków w rozmowie szczególnie mocno wybrzmiało, że warto rozmawiać, szczególnie kiedy pracuje się w branży komunikacyjnej.

Zapraszamy do obejrzenia całego wywiadu (wideo na dole strony), a także przeczytania rozmowy z Martą Macke, którą z okazji inauguracji cyklu w MMPOnline.pl przeprowadził Tomasz Wygnański, redaktor naczelny „Media Marketing Polska”.

Kolejne odcinki "Reklamiary" [lista aktualizowana]:

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.