Top 25 filmów na 25-lecie Multikina

Sieć kinowa z okazji 25-lecia zaprasza kinomanów do wspólnej zabawy.

Sieć Multikino działa już 25 lat i obecnie oferuje widzom 45 kin w całej Polsce. To pierwszy operator kinowy, który uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Sieć wprowadziła też jako pierwsza na polskim rynku szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak z uruchomienie aplikacji mobilnej na telefony komórkowe czy umożliwienie widzom oglądania filmów z system Dolby Atmos w sali Xtreme.

Z okazji jubileuszu Multikino proponuje kinomanom wciągającą i inteligentną zabawę - możliwość ułożenia osobistej listy Top 25 filmów za okres od 1998 do 2022 roku.  Po wejściu na stronę https://www.25latmultikina.pl/ trzeba z podanych propozycji, polskich i zagranicznych (9 filmów w każdym roku) wybrać jedną produkcję, która zrobiła na nas największe wrażenie i najbardziej zapadła w pamięci. Ułożoną listą możną podzielić się ze znajomymi w social mediach, zachęcając do wspólnej zabawy kolejne osoby.

A w najbliższą sobotę Multikino zaprasza do wszystkich kin w Polsce na Święto Kina z biletami po 12 zł (plus opłaty internetowe czy zakupie biletów online). Będzie to już 8. edycja Święta Kina - wydarzenia pod patronatem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej (PISF), którego partnerem jest InPost. Patronat PISF jak najbardziej nieprzypadkowy, bo w repertuarze prawdziwy wysyp nowych filmów polskich - od nagrodzonej w na MFF w Wenecji "Zielonej granicy" w reżyserii Agnieszki Holland poprzez thriller "Doppelhanger. Sobowtór" w reżyserii Jana Holoubka (nagroda za najlepszą reżyserię na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni) i "Strzępy" w reżyserii Beaty Dzianowicz po komedię "Teściowie 2". Ponadto przedpremierowo pokazane zostanie „Święto ognia” w reżyserii Kingi Dębskiej - film oparty o książkowy bestseller z 2021 roku autorstwa Jakuba Małeckiego.

Przypomnijmy też przy okazji, że w marcu br. sieć uruchomiła projekt „OFFowe czwartki ze Storytel”. To ukłon Multikina w stronę widzów szukających w repertuarze głośnych filmów festiwalowych i produkcji niekomercyjnych. Filmy te są wyświetlane w każdy czwartek o godz. 19.

Dla kinomanów, którzy są zarazem miłośnikami podcastów, Multikino przygotowało cykl "Do zobaczenia w Multikinie", w którym można posłuchać m.in. wywiadów z gwiazdami kina (ostatnio m.in. Mają Ostaszewską z okazji premiery "Zielonej granicy" czy Erykiem Kulmem Jr. z okazji premiery "Teściów 2"). Na rozmowy o premierach i wydarzeniach kinowych zapraszają Monika Sterkowiec, Piotr Olczyk i Łukasz Knap, twórca "Kanapy Knapa" (także kanał na YouTube).

My zaś z okazji jubileuszu Multikina zapraszamy do lektury nowego cyklu, który nazwaliśmy "Kinowe inspiracje". Przybliżamy w nim realia działania sieci kinowych i dystrybucji filmowej oraz specyfikę i atuty kina jako medium reklamowego z punktu widzenia brokera reklamy kinowej - Multikino Media.

Paweł Piasecki 1017 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.