Premiera "Korzeni zła" Sekielskich tuż przed wyborami

O 13 października jako dacie premiery długo oczekiwanego filmu o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK-ach) Tomasz Sekielski powiedział w rozmowie na YouTube z kandydatką Lewicy w wyborach Agatą Diduszko-Zyglewską.

Tomasz (od lewej) i Marek Sekielscy. Fot. Sekielski Brothers Studio, Patronite.pl
Tomasz (od lewej) i Marek Sekielscy. Fot. Sekielski Brothers Studio, Patronite.pl
"Korzenie zła", film dokumentalny braci Sekielskich o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych (SKOK-ach), był realizowany od 2019 r., a produkcję finansowano głównie ze zbiórek prowadzonych na stronie Sekielski Brothers Studio Patronite.pl. Data premiery - 13 października - przypada tuż przed wyborami parlamentarnymi odbywającymi się w niedzielę, 15 października. Zważywszy na rozgłos, jaki towarzyszył premierom wcześniejszych produkcji Sekielskich o pedofilii w Kościele i jej tuszowaniu przez biskupów, nośność tematu SKOK-ów (z pewnością jednej z największych afer w Polsce po 1989 r.), a także gorącą przedwyborczą atmosferę, można spodziewać się bardzo wysokiej oglądalności.

"Punktem wyjścia tego filmu jest afera SKOK, historia upadku części spółdzielczych kas i wielomiliardowe straty. Jednak tak naprawdę ten film będzie o nieudolności, o czymś, co Jarosław Kaczyński nazywa imposybilizmem państwa, które jest oplecione nieformalnymi strukturami" - powiedział o "Korzeniach zła" w rozmowie z Onetem Tomasz Sekielski, od lipca ub. r. redaktor naczelny "Newsweek Polska". Jego brat Marek Sekielski, CEO spółki producenckiej Kombinat Medialny, a od stycznia 2021 r. także Sekielski Brothers Studio, był wcześniej przez ponad 10 lat producentem wiadomości telewizyjnych w grupie TVN.

Dwuminutowy zwiastun filmu "Korzeni zła" pojawił się na YouTube już w lutym ub. r. Kanał Tomasza i Marka Siekielskich w tym serwisie ma 457 tys. subskrybentów. Ich poprzednie filmy o wykorzystywaniu seksualnym małoletnich przez księży katolickich w Polsce i ukrywaniu tych praktyk przez kościelnych hierarchów miały wielomilionową widownię: "Tylko nie mów nikomu" uzyskało 24 miliony wyświetleń (najpopularniejszy polski film na YouTube w 2019 r.), a "Zabawa w chowanego" (2020) - 8,3 miliona. Łączna kwota darowizn przekazanych na filmy Sekielskich za pośrednictwem Patronite.pl to prawie 3,5 miliona złotych.

Paweł Piasecki 1018 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.