Portal Polska Press to jednak sukces

Według danych PBI/Gemius Mediapanel po roku portal i.pl przeskoczył Interię i Gazeta.pl w zestawieniu "informacje i publicystyka".

We wrześniu minął pierwszy rok działalności portalu I.pl uruchomionego przez wydawnictwo Polska Press. Niezależnie od tego, jak kto ocenia jego linię programową, trzeba przyznać, że w kategoriach wydawniczych jest to sukces – według danych PBI/Gemius Mediapanel za wrzesień br. miał on bowiem 5,5 mln użytkowników (“real users”) i w kategorii serwisów z dziedziny “Informacje i publicystyka” przeskoczył o wiele starsze od siebie witryny i portale takie jak: Interia.pl (Polsat Plus), RadioZet.pl czy Gazeta.pl (Grupa Eurozet i Agora). Portal Polska Press wyprzedzają natomiast: Dziennik.pl (Infor), RMF24.pl (Bauer Media), TVN24.pl (Warner Bros. Discovery), Onet.pl (RAS Polska) i WP.pl (Wirtualna Polska).

Od początku redaktorem naczelnym portalu jest Piotr Kotomski.

Koncern paliwowo-energetyczny Orlen kupił Polska Press od niemieckiej grupy wydawniczej Verlagsgruppe Passau w marcu 2021 r. za 210 mln zł. Po przejęciu wymieniono prawie wszystkich redaktorów naczelnych dzienników lokalnych (wydawca ma ich 20). Redaktor naczelną wydawnictwa i członkiem zarządu została Dorota Kania.

Wcześniej internetowym ramieniem Polska Press była grupa serwisów z wiadomościami lokalnymi NaszeMiasto.pl (20. największa witryna w kraju; 8,45 mln internautów ww wrześniu br., spadek względem poprzednich miesięcy).

W maju br. wydawca uruchomił plotkarski serwis Shownews.pl.

Maciej Burlikowski 1743 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.