Do kina nie tylko na film

W sieci Multikino oprócz najbardziej oczekiwanych premier filmowych widzowie mogą zobaczyć m.in. koncerty światowych gwiazd, transmisje wielkich wydarzeń sportowych, retransmisje spektakli z brytyjskiego National Theatre, wystawy z czołowych muzeów na świecie oraz opery np. z Opéra National de Paris

Nowoczesne obiekty kinowe pozwalają w sposób nieporównywalny z żadnym innym medium przekazywać emocje dzięki obrazowi i dźwiękowi najwyższej jakości. Multikino w pełni wykorzystuje te możliwości, zapraszając widzów nie tylko na filmy fabularne, ale także przeniesione na ekran trasy koncertowe (zazwyczaj z imponującą oprawą wizualną) gwiazd takich jak Taylor Swift, André Rieu czy ABBA, spektakle teatralne, operowe i baletowe oraz wydarzenia sportowe. Jako pierwsza sieć kin w Polsce Multikino transmituje i retransmituje od ponad 10 lat najlepsze widowiska teatralne między innymi z National Theatre w Londynie. Dzięki pracy kilkudziesięciu kamer podczas pokazów uczestnicy widzą wszystko w najdrobniejszych szczegółach, zaś w przerwach spektakli razem z operatorami kamer wędrują tam, gdzie zwykły uczestnik nie ma dostępu – za kulisy wielkich produkcji. Emocje artystów stają się dla widza siedzącego w kinowym fotelu równie bliskie jak dla publiczności na teatralnym spektaklu.

Koncerty na wielkim ekranie”, cykl filmów koncertowych największych artystów i zespołów, pokazywany jest w sieci Multikino jeszcze dłużej - od 2006 roku. W ramach projektu wyświetlane są premierowo koncerty artystów lub zarejestrowane transmisje koncertów – wcześniej nie wydawane i nie pokazywane. Największym koncertowym wydarzeniem października i listopada tego roku jest na całym świecie trasa amerykańskiej piosenkarki Taylor Swift „The Eras Tour”. Film o tej trasie miał premierę 13 października w ponad 8500 kinach w 100 krajach na świecie, w tym w sieci Multikino. Już w przedsprzedaży wpływy z biletów wyniosły w skali globalnej 100 milionów dol. Natomiast w grudniu kina opanuje „Renaissance” - film od Beyoncé przedstawiający całą trasę RENAISSANCE WORLD TOUR od pomysłu poprzez koncert otwarcia w Sztokholmie, aż po wielki finał w Kansas City w amerykańskim stanie Missouri.

W obszarze stricte kinowym Multikino realizuje we współpracy z partnerami specjalne cykle, w tym „Kino na Obcasach” i „OFFowe czwartki ze Storytel”. Z punktu widzenia reklamodawcy kampania na ekranie przed wydarzeniami specjalnym lub zostanie sponsorem cyklu umożliwia trafienie z przekazem do precyzyjnie określonej grupy docelowej. Vouchery czy kupony zniżkowe mogą być dla widzów dodatkową zachętą, by wybrać się do kina.

Kino na obcasach” powróciło na ekrany Multikina w kwietniu br. Jak nazwa wskazuje, to propozycja kierowana głównie do pań, by raz w miesiącu spędziły wolny wieczór w kinie z przyjaciółkami, koleżankami z pracy lub członkiniami rodziny. Trzema najchętniej oglądanymi filmami z cyklu w okresie kwiecień – wrzesień br. były „Barbie”, „Teściowie 2” oraz „Moje wielkie greckie wesele 3”. 10 października panie zaproszono na przedpremierowy pokaz zrealizowanych w technice animacji malarskiej „Chłopów” w reżyserii DK Welchman i jej męża Hugh Welchmana – polskiego kadydata do Oscara, podobnie jak wcześniejszy film tej pary „Twój Vincent”. Wśród upominków, o które zadbali sponsorzy cyklu, znalazły się m.in. bony na zakupy w sklepach Eobuwie.pl, Modivo i zniżki na produkty Haier i HP, akcesoria i kupony rabatowe od Acuvue, kosmetyki od firmy Ziaja, półroczna e-prenumerata miesięcznika „Zwierciadło”, miesięczny dostęp do aplikacji Storytel czy zniżki na kawę Lavazza oraz FuzeTea. W wybranych lokalizacjach widzowie mogli także wziąć udział w konkursie przygotowanym z firmą Creative (do wygrania były słuchawki Zen Air).

Od pół roku w Multikinie realizowany jest projekt „OFFowe czwartki ze Storytel". Festiwalowe i niekomercyjne kino przyciągnęło przed wielkie ekrany kilkanaście tysięcy widzów. Stałym partnerem pokazów jest Storytel – platforma streamingowa pozwalająca na słuchanie audiobooków w aplikacji mobilnej. W ciągu sześciu miesięcy uczestnicy cyklu zobaczyli prawie 30 docenionych na całym świecie filmów. Tytuły, które zgromadziły największą widownię, to: „2001: Odyseja kosmiczna”, „Kochanica króla Jeanne du Barry” oraz „Mój sąsiad Adolf”. W ramach tej współpracy Storytel od sześciu miesięcy oferuje kody upoważniające do 25-procentowej zniżki na bilety do Multikina.

WYBRANE PROJEKTY SPECJALNE W MULTIKINIE W LISTOPADZIE

2.11 – „OFFowe czwartki ze Storytel” – film „Porwany”
2-5.11 – koncert Taylor Swift „The Eras Tour”
5.11, 14.11 i 22.11 – wystawa „Pocałunek Klimta. O obrazach mistrza secesji wiedeńskiej”
9.11 – „OFFowe czwartki ze Storytel” – film „Georgie ma się dobrze”
10.11 – Nocny Maraton Filmowy: Igrzyska Śmierci
12.11 - Royal Opera House: „Don Kichot”
13.11 – „Kino na Obcasach” – przedpremierowy pokaz filmu „Niewierni w Paryżu”
15.11 - National Theatre Live: „Good” Z Davidem Tennantem
16.11 – „OFFowe czwartki ze Storytel” – „Łowca androidów” (final cut z 2007 r.)
23.11 – „OFFowe czwartki ze Storytel” – „Co robimy w ukryciu”
26.11 – „Wesele Figara” z Wiener Staatsoper
30.11. – „OFFowe czwartki ze Storytel” – „How to have sex”

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.