Wybrano najlepsze kampanie marketingowe na TikToku

Główną nagrodę - Greatest TikTok - otrzymał Rossmann. Nagrody przyznano też w kategoriach Greatest Creative, Greatest Performance i Greatest Small Business.

Podczas finałowej gali TikTok Ad Awards 2023 (konkursu, do którego zgłoszono ponad 100 kampanii marketingowych zrealizowanych na tej platformie w Polsce) nagrody przyznano w kategoriach: Greatest Creative, Greates Performance, Greatest Small Business, a główną nagrodę (Greatest TikTok) otrzymał Rossmann za kampanię „Mega!” promującą megaoszczędności w sieci drogeryjnej z refrenem “Mega! Ci się opłaca, mama już nie dopłaca”. Ta kampania, zrealizowana w całości in-house, powalczy o europejską nagrodę TikToka podczas gali w Amsterdamie pod koniec listopada br. “To praca, która może być wzorem kreatywnego, a zarazem efektywnego wykorzystania TikToka do komunikacji marek; naszym polskim złotym standardem advertainmnetu i dobrego wykorzystania platformy” – napisało jury w uzasadnieniu odczytanym podczas gali przez Marcina Samka, chief innovation officera w McCann Poland.

Zdobywczynie nagrody Greatest TikTok z Rossmanna, Marcin Samek z McCann Poland i Rafał Drzewiecki (pierwszy z prawej), TikTok country manager CE, mat. pras. TikTok
Zdobywczynie nagrody Greatest TikTok z Rossmanna, Marcin Samek z McCann Poland i Rafał Drzewiecki (pierwszy z prawej), TikTok country manager CE, mat. pras. TikTok
W kategorii Greatest Creative wygrała kampania autorstwa Space Cat Industries dla grupy Maspex promująca projekt Uwielbiam.pl. Doceniono zastosowanie reklamy natywnej dopasowanej do sekcji Dla Ciebie, wykorzystanie różnych narzędzi, twórców i partnerów, jak również inspirowanie się popularnymi utworami muzycznymi z TikToka.

W kategorii Greatest Performance, skupiającej się wokół wymiernego wpływu płatnych kampanii i realizacji celów sprzedażowych, głównie w dolnej części lejka marketingowego oraz właściwej optymalizacji, nagrodę zdobyła firma Orange Polska za kampanię Orange Flex zrealizowaną we współpracy z SalesTube oraz Follow Agency.

Zwycięzcą w kategorii Greatest Small Business, powstałą z myślą o kampaniach prowadzonych dla małych i średnich przedsiębiorstw, została agencja digitalowa Sempai za kampanię dla butiku Andżela.com.

Paweł Piasecki 1016 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.