NEM Zagreb z konkursem scenariuszowym

Wśród jurorów Polak - Wiktor Piątkowski, scenarzysta i producent Bahama Films.

NEM Zagreb, międzynarodowe wydarzenie poświęcone produkcji telewizyjnej, szczególnie serialom i filmom, rozszerza swój program. Event będzie mieć własny konkurs, w ramach którego uhonorowane zostaną najlepsze projekty z Europy Środkowo-Wschodniej. W ramach NEM Contest nagrodzone zostaną najlepsze pomysły na scenariusz serialu lub filmu. Konkurs ma pomóc sfinalizować docenione projekty, znaleźć partnerów do koprodukcji i dystrybucji.

Wśród jurorów tegorocznej edycji konkursu w ramach NEM Zagreb 2023 znaleźli się m.in.: Alexandra Gabrižová, koordynatorka z Instytutu Midpoint; Emmanuel Eckert, zastępca dyrektora ds. przejęć, Mediawan; Lenka Szántóm, producentka kreatywna, TV Nova/Voyo Czechy; Filip Bobiňski, producent i dyrektor generalny Dramedy Productions; oraz Wiktor Piątkowski, scenarzysta i producent Bahama Films.

Trzej najlepsi finaliści z każdej kategorii będą mieli również możliwość wzięcia udziału w specjalnych warsztatach scenariuszowych. Projekty można było zgłaszać w czterech kategoriach: scenariusz serialu, scenariusz filmu pełnometrażowego, dokument (serial lub film) oraz format rozrywkowy.

Dotychczas na konkurs wpłynęło ponad 200 projektów.

W tamach NEM Zagreb przyznawane są również NEM Awards – nagrody dla najlepszego serialu telewizyjnego z Europy Środkowo-Wschodniej, wyemitowanego w ostatnim roku. Wśród partnerów tej nagrody jest Telewizja Polska. Więcej o tym konkursie tutaj.

Piotr Machul 388 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.