Reklamiara - rozmowa z Łukaszem Packiem o Target Operating Model [wideo]

W najnowszym odcinku programu "Reklamiara" Łukasz Pacek, menedżer ds. Target Operating Model w BNP Paribas Bank Polska, objaśnia Marcie Macke i słuchaczom, czym dokładnie jest TOM i jak wspomaga przedsiębiorstwo.

- TOM to proces centralizacji wybranych usług, który polega na współpracy banku oraz spółek kapitałowych i spółek zależnych - wyjaśnia Łukasz Pacek, menedżer ds. Target Operating Model w BNP Paribas Bank Polska. - Wybieramy te z wielu spółek, które nas szczególnie interesują pod kątem centralizacji, ale sama centralizacja dotyczy procesów, narzędzi, usprawniania procedur zależności. Współpracujemy również w zakresie sourcingu, czyli negocjacji. Działamy więc w zakresie usprawniania współpracy z dostawcami - dodaje Łukasz Pacek, podkreślając, że w ramach rozwijania TOM rozpoczął proces od podpisania kodeksu współpracy zakupowej.

Rozmówca Reklamiary zwraca uwagę, że ważnym aspektem działania departamentu Target Operating Model jest również ESG i CSR. - My jako bank oraz wszystkie spółki, które z nami współpracują, podpisaliśmy deklarację transparentności i tożsamych zasad, jeżeli chodzi o współpracę w zakresie CSR i ESG. Czyli mówimy o kwestii transpentności, przejrzystości postępowania przetargowego, oczywiście kwestii traktowania wszystkich dostawców w jednakowy sposób, jasnych kryteriach oceny dostawców - mówi Łukasz Pacek. Podkreśla też, że ważne jest np. zelektryfikowanie floty we wszystkich spółkach i w banku, w kontekście nieruchomości wynajmowanie budynków pasywnych itp.

Kwestia standardów przetargowych była ważnym aspektem rozmowy dla prowadzącej, której firma Shortlist specjalizuje się w prowadzeniu dla reklamodawców procesów przetargowych na wybór agencji komunikacji marketingowej oraz właśnie promowaniu standardów przetargowych. Rozmówca podkreślił, że bank jest organizacją, która wprowadziła rejection fee w projektach przetargowych i podpisała porozumienie z marketingowymi organizacjami branżowymi.

Łukasz Pacek w rozmowie z Reklamiarą przestawił także zastosowania Target Operating Model dla innych niż bankowość sektorów gospodarki. Odniósł się również do roli AI w biznesie.

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania całego odcinka, a także poprzednich:

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.