"Podaruj zdrowie w prezencie" - świąteczna akcja ZnanyLekarz i Pomagam.pl dla Lekarzy bez Granic [wideo]

ZnanyLekarz zachęca swoich partnerów, lekarzy i pacjentów do udziału w zbiórce prowadzonej na rzecz międzynarodowej organizacji humanitarnej Lekarze bez Granic na portalu Pomagam.pl.

Serwis ZnanyLekarz – internetowa platforma do umawiania wizyt u specjalistów branży medycznej – dołączył do grona firm partnerskich międzynarodowej organizacji humanitarnej Lekarze bez Granic. – Naszą współpracę rozpoczyna kampania “Podaruj zdrowie w prezencie” – czyli zbiórka środków na niesienie pomocy medycznej w kryzysach humanitarnych, którą wspiera ZnanyLekarz – mówi Draginja Nadaždin, dyrektorka generalna polskiego biura Lekarzy bez Granic, która wcześniej przez kilkanaście lat kierowała polskim oddziałem Amnesty International. Pierwszym partnerem, który dołączył do świątecznej akcji charytatywnej, jest Centrum Medyczne Unimed.

– Zdrowie to najpiękniejszy prezent, jaki można podarować. Dlatego wspieramy i promujemy akcję “Podaruj zdrowie w prezencie” – dodaje Dobrosława Gogłoza, dyrektor zarządzająca Pomagam.pl, największego w Polsce serwisu do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Zbiórka dla Lekarzy bez Granic prowadzona jest tutaj. Środki zebrane w ramach akcji zostaną w całości przeznaczone na działania takie jak opatrywanie rannych i ofiar konfliktów zbrojnych, opieka okołoporodową kobiet i noworodków, leczenie niedożywienia wśród dzieci oraz pomoc w odzyskaniu równowagi osobom dotkniętym traumami wskutek wojen, przemocy, katastrof naturalnych, zmian klimatycznych. Pomagam.pl nie pobiera opłat serwisowych czy za obsługę płatności – działalność serwisu można dobrowolnie wesprzeć wybraną kwotą.

Organizacja Lekarze bez Granic prowadzi działania w ponad 70 krajach na świecie, w obszarach objętych działaniami zbrojnymi i dotkniętymi innymi kryzysami humanitarnymi. Zarządzana jest przez 26 stowarzyszeń, w skład których wchodzą obecni i byli pracownicy terenowi. Nad tożsamością całego ruchu czuwa stowarzyszenie Médecins Sans Frontières International kierowane przez doktora Christosa Christou.

Paweł Piasecki 1017 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.