TikTok Ads Manager - narzędzie do skutecznych kampanii reklamowych na TikToku

TikTok to niezwykle cenne miejsce dla reklamodawców - w samej Polsce może pochwalić się liczbą aż 10,6 miliona aktywnych użytkowników miesięcznie. Chcąc ułatwić biznesom promowanie się na TikToku, twórcy aplikacji stworzyli intuicyjne narzędzie - TikTok Ads Manager.

Czym jest TikTok Ads Manager?

TikTok Ads Manager to centrum obsługi reklam w aplikacji. Reklamodawcy mogą ją wykorzystywać do targetowania odbiorców, tworzenia reklam, zarządzania kreacjami oraz modyfikacji ich parametrów czy wreszcie do analizowania wyników i tworzenia raportów. Wszystkie te opcje pozwalają na precyzyjne sterowanie kampaniami marketingowymi i odpowiednią reakcję na zmieniające się czynniki.

O tym czy warto zainteresować się tym narzędziem niech odpowiedzą sami użytkownicy – według badań przeprowadzonych przez TikToka, aż 74% użytkowników platformy deklaruje, że ma ona wpływ na ich decyzje zakupowe. Hashtag #TikTokMadeMeBuyIt, to miejsce pod którym gromadzi się ogromna społeczność polecająca sobie nawzajem interesujące produkty, głównie z branży kosmetycznej, modowej, gastronomicznej czy technologicznej. Aktualnie zgromadził globalnie 77 miliardów wyświetleń, z czego 919 milionów w samej Polsce.

Możliwości dopasowane do potrzeb

To co jest siłą TikToka to jego inkluzywność, nie tylko jeśli chodzi o użytkowników. Na tej platformie, zaistnieć może każda firma, bez względu na wielkość czy profil działalności. Dowody sukcesów i znakomite wyniki możemy znaleźć np. po stronie dużych, rozpoznawalnych marek takich jak Rossmann, jak i po stronie rodzinnych, mniejszych biznesów jak Meble Brewczak. Kluczem do satysfakcjonujących wyników jest bardzo dobra analiza grupy docelowej, a na to pozwala TikTok Ads Manager. Reklamodawca może modyfikować kampanie pod kątem płci odbiorcy, wieku, lokalizacji czy zainteresowań. Możliwe jest także tworzenie własnych, niestandardowych grup docelowych.

Wybór odpowiedniego formatu, z dwóch głównych – obrazu i filmu – też jest wspierany przez narzędzie. Oczywiście, ostateczna decyzja zależy od celu kampanii, ale reklamodawcy mają ułatwioną sprawę, kiedy korzystają z TikTok Ads Manager. Narzędzie to pozwala także na tworzenie filmów, i ponownie, nie wymagane są profesjonalne umiejętności edytorskie. Dostępne są różnorodne szablony wideo i możliwe jest tworzenie kreacji przy użyciu istniejących obrazów.

O właściwą optymalizację kampanii zadba samo narzędzie. Opcja: Zautomatyzowana Optymalizacja Kreacji pomaga w wydajnym i skutecznym zarządzaniu reklamami, automatycznie wyszukując najlepsze kombinacje zasobów. Można przesyłać obrazy lub filmy, pisać tekst reklamy i wybierać przyciski wezwania do działania (CTA). System automatycznie połączy te materiały w wiele reklam na potrzeby kampanii. Kreacje te są stale badane, oceniane i optymalizowane w celu znalezienia właściwej kombinacji zmiennych. Narzędzie zaprezentuje następnie najlepszą kreację dla wybranej grupy docelowej na podstawie przetestowanych możliwości.

Dopracowane raportowanie

Reklamodawcy mogą za pomocą TikTok Ads Managera wygenerować różne raporty i analizy pomagające w optymalizacji czy podsumowaniu kampanii. Przykładowo, raport analizy zasobów agreguje wszystkie podstawowe dane dotyczące reklam związane ze skutecznością kreacji na poziomie konkretnego zasobu. Dostarczając dane na tym poziomie, reklamodawcy mogą sprawdzać skuteczność każdego zasobu kreacji od początku istnienia, nawet jeśli był on używany w wielu kampaniach lub grupach reklam. W ten sposób można łatwo ocenić skuteczność konkretnego materiału pod kątem jego opłacalności, kliknięć, wyświetleń czy współczynnika konwersji.

Danych do sprawdzenia może być bardzo dużo, ale TikTok Ads Manager pozwala również na umieszczanie ich na odpowiednich wykresach i ich czytelne zaprezentowanie w różnych, wygodnych dla użytkownika konfiguracjach.

Składanie ofert

Obecnie TikTok Ads Manager udostępnia 4 różne metody składania ofert:

  • koszt 1000 wyświetleń (CPM)

  • zoptymalizowany koszt 1000 wyświetleń (oCPM)

  • koszt obejrzenia (CPV)

  • koszt kliknięcia (CPC)

Opcje te dają reklamodawcom swobodę w wyborze i dostosowaniu oferty do celów kampanii czy ogólnej strategii. System automatycznie zoptymalizuje każdą z metod tak, aby kreacja uzyskała maksymalne możliwe wyniki w ramach ustalonego budżetu. Optymalizacja następuje w wyniku „fazy uczenia”, gdzie system na początku kampanii gromadzi odpowiednie dane i analizuje je pod kątem wydajności. Kiedy ten proces się zakończy, kampania zacznie przynosić najlepsze rezultaty.

Centrum pomocy

Opisane opcje to tylko kropla w morzu możliwości jakie daje markom TikTok Ads Manager. W miarę zaawansowania w poruszaniu się po platformie i w obsłudze samego narzędzia, łatwiej jest dopasować dostępne rozwiązania do własnych potrzeb. Każdy biznes jest inny, ma inne strategie oraz cele i twórcy TikTok Ads Manager mają tego świadomość. Dostępne jest obszerne Centrum Pomocy, w którym szczegółowo opisane są wszystkie możliwości jakie oferuje narzędzie. Warto tam rozpocząć swoją przygodę, aby nabyć potrzebną wiedzę i gładko wystartować z pierwszą kampanią. Z czasem okaże się, że TikTok Ads Manager to niezbędne narzędzie do rozwoju biznesu i najlepsze miejsce do realizacji ustalonych celów marketingowych.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.