Synergia świata wirtualnego z realną scenografią: VuFinder Studios dla Pluto.TV

W najnowszym spocie dla platformy streamingowej Pluto.TV (Paramount) VuFinder Studios pokazuje, jak kreatywnie łączyć świat wirtualny z budowaną scenografią.

Za reżyserię spotu odpowiadał Andzej Gavriss, ceniony twórca o ugruntowanej pozycji w świecie reklamy, zdobywca licznych prestiżowych nagród w konkursach Clio, Cannes Lions, D&AD, Cresta Awards, Golden Drum oraz Camerimage. Wraz z niemieckim domem produkcyjnym Simon&Paul i producentem Simonem Fesslerem podjął decyzję o realizacji spotu z wykorzystaniem technologii LED, łącząc ją z budowaną scenografią.

VuFinder Studios zapewniło pełen serwis produkcyjny i wsparcie kreatywne już na etapie scenariusza spotu. Zastosowane podczas produkcji ekrany LED pozwoliły na stworzenie dynamicznych i zaskakujących efektów, nadając filmowi nowoczesny charakter. Pluto.TV – platformie streamingowej, której właścicielem jest Paramount - zależało na tym, by spot jak najbardziej realnie przeniósł widza w fascynujący świat "Star Trek: Discovery", kultowego "South Park", humorystycznej sagi "Hausmeister Krause" oraz emocjonujących transmisji na żywo z wydarzeń sportowych. Synergia świata wirtualnego z realną scenografią pozwoliła twórcom zrealizować to zadanie w kreatywny sposób, zapewniając wrażenia godne niezwykłej kosmicznej ekspedycji.

Technologicznym wyzwaniem postawionym przed producentami był sferyczny wizjer hełmu głównej bohaterki, który odbijał w sobie znaczą część planu zdjęciowego. Technologia LED pozwoliła na zarejestrowanie refleksów w większości w kamerze, bez potrzeby kluczowania postaci z green screena i usuwania tak zwanego green spillu, co znacznie skróciło postprodukcję.

To świetny przykład tego, jak odważne wykorzystanie wirtualnej produkcji pozwala nie tylko podnieść jakość wizualną spotu, ale także otwiera drzwi do nieograniczonych możliwości kreatywnych dla twórców.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.