Trwa karuzela kadrowa w TVP

Wojciech Kowalczyk, wicedyrektor Biura Reklamy TVP został odwieszony. Drugi z wicedyrektorów prawdopodobnie rozstaje się z biurem.

Wojciech Kowalczyk, zastępca dyrektora Biura Reklamy TVP został odwieszony i wraca do pracy – dowiedzieliśmy się nieoficjalnie. Również nieoficjalnie udało nam się potwierdzić informację, że drugi z zawieszonych w grudniu ub.r. wicedyrektorów BRTVP, Robert Malinowski nie wróci do pracy w biurze. Malinowski od września ub.r. jest równocześnie pełnomocnikiem zarządu ds. sprzedaży w Polska Press Grupa. O zawieszeniu Kowalczyka i Malinowskiego pisaliśmy w serwisie MMP24 w wydaniu z 22 grudnia 2023 r.

Do pracy w TVP nie wróci Aneta Woźniak, do niedawna dyrektor biura programowego TVP. Woźniak prawdopodobnie pracować będzie z Marcinem Mastalerkiem, szefem gabinetu prezydenta RP.

Trwa też wymiana kierownictwa w regionalnych oddziałach TVP. Oddziałem w Olsztynie przestał kierować Paweł Warot. Zastąpił go Roman Bodnar. W Rzeszowie ze stanowiskiem dyrektora oddziału TVP pożegnał się Józef Matusz. Zastąpiła go Katarzyna Wrzesińska. W Białymstoku p.o. dyrektora jest Grzegorz Sawicki. Dotychczasowa szefowa TVP Białystok Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy. Nową dyrektorką oddziału w Łodzi została Magdalena Michalak-Szwarc, a w Krakowie – Alicja Popiel, obie przez lata związane z TVP (z przerwą, gdy władzę nad TVP przejął PiS).

O sytuacji w TVP czytaj też:

Piotr Machul 392 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.