Tak wygląda samochód Xiaomi

Chiński producent smartfonów pokazał swój pierwszy model auta - SU7.

Chiński koncern technologiczny Xiaomi, jeden z największych na świecie producentów smartfonów, zaprezentował swój pierwszy model elektrycznego samochodu – SU7. Będzie on produkowany w dwóch wersjach: słabszej z napędem o mocy 299 koni mechanicznych (KM) i baterią umożliwiającą przejechanie 660 km i mocniejszej SU7 Max – z napędem 673 KM i 800 km zasięgu.

Oprócz systemu nawigacji, komputera pojazdu i pokładowego sytemu rozrywki (56-calowe wyświetlacze HUD na szybie, 7,1-calowy obrotowy ekran, całość pod kontrolą autorskiego systemu operacyjnego Xiaomi) producent obiecuje wdrożenie jeszcze w tym roku systemu autonomicznej jazdy Ziaomi Pilot. Ambicją chińskiego koncernu jest zbudowanie pełnego ekosystemu człowiek-samochód-dom.

Xiaomi zainwestowało 1,5 mld dol. w fazę badawczo-rozwojową swojego biznesu motoryzacyjnego i jak zapowiada Lei Jun, założyciel i CEO Xiaomi Group, za 10-15 lat firma chce się znaleźć w pierwszej piątce światowych producentów samochodów.

Maciej Burlikowski 1755 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.