Skoro Plus ma 5G Ultra, to T-Mobile będzie miał 5G Bardziej

Czekamy na Orange. Może 5G Naj?

Operatorzy komórkowi uruchamiają sieci komórkowe w technologii 5G i prześcigają się w marketingowym nazewnictwie.

Wraz z rozstrzygnięciem aukcji na częstotliwości do budowy sieci telefonii komórkowej 5G w Polsce i przyznaniem przez Urząd Komunikacji Elektronicznej wszystkim czterem operatorom tzw. rezerwacji pod koniec ub.r. ruszyła intensywna modernizacja ich nadajników i teraz uruchamiają oni “prawdziwe” 5G. Wcześniej też tak określali swojej usługi, ale było to nieco nadużycie z ich strony, wyższe prędkości uzyskiwane były bowiem m.in. dzięki łączeniu dotychczasowego pasma, a maksymalne osiągi były dużo niższe niż teoretycznie możliwe dzięki nowym częstotliwościom.

Ponieważ jednak już wcześniej u operatorów funkcjonowało “5G”, to teraz mają zagwozdkę, jak wyróżnić to “nowe” 5G.

Polkomtel, operator sieci Plus, który dzięki posiadaniu nieco szerszego zakresu pasma miał dotychczas technologiczną przewagę nad konkurentami (jego mobilny internet był najszybszy), teraz nazywa go 5G Ultra.

W tyle nie chce pozostać T-Mobile Polska (Deutsche Telekom) i ogłosił, że jego 5G to będzie… 5G Bardziej, a jego sieć to teraz “Najsieć”. Tyle dobrego, że operator zapowiada, iż w ciągu najbliższych tygodni liczba stacji dostarczających klientom sygnał nowej sieci przekroczy 2 tys., obejmując ponad 26% populacji kraju.

Maciej Burlikowski 1752 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.