Żona Cezara

Agata Małkowska, "MMP": Pojawienie się Mather w przetargu BZ WBK ponownie stawia pytania o standardy w branży reklamowej.

"Żona Cezara musi być poza wszelkim podejrzeniem” - tymi słowami Cezar usprawiedliwiał oddalenie swej żony, Pompei, na którą padł cień w związku z niespodziewaną wizytą Publiusza Klodiusza w kobiecych szatkach.

Takie surowe zasady chciałoby się zobaczyć w działaniu współcześnie, szczególnie w sytuacjach, kiedy  "żona Cezara" poza podejrzeniami raczej nie jest.

GPD, BBDO i Mather walczą o budżet BZ WBK, tak wynika z naszych nieoficjalnych źródeł. Przetarg trwa od czerwca, więc fakt ułożenia short-listy sam w sobie sensacyjny już nie jest. Ale agencje na niej obecne to inna sprawa.

GPD broni - po raz kolejny zresztą - tego budżetu, BBDO zanim się do końcówki dostała dzielnie przeszła kilka szczebli przetargu, natomiast pojawienie się agencji Mather w tym zestawie to prawdziwa niespodzianka.

O ile nam wiadomo, Mather "wskoczyła" do tego przetargu już pod sam koniec procedur, ale na jakich zasadach trudno powiedzieć, gdyż Patrycja Klarecka, dyrektor departamentu marketingu BZ WBK, nie chciała komentować tych doniesień.

Z naszych źródeł wynika ponadto, iż Mather nie była obecna na stronach Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR w kontekście tego właśnie przetargu (wpis Mather pojawił się tam prawdopodobnie dopiero w piątek, 19 sierpnia, a więc długo po jego ogłoszeniu i już po wybraniu short-listy).

Dla członków SAR "przyłapanie" na omijaniu strony przetargowej to z reguły dość nieprzyjemna sytuacja. Wiąże się z sądem koleżeńskim i karą finansową w wysokości co najmniej 5 tys. zł. W tym wypadku żadne procedury, o ile nam wiadomo, wszczęte nie zostały. Właściwie to nawet logiczne, skoro Mather dołączyła od razu do short-listy. Ale czy fair?

Tomasz Bałuk, CEO Ogilvy Group Poland, wybrany w kwietniu br. na prezesa Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, tuż po objęciu tego honorowego stanowiska głośno postulował wzmocnienie wizerunku branży reklamowej, przestrzeganie zasad i surowe rozliczanie tych, którzy tego nie czynią.

Mather jest częścią Ogilvy Group Poland. A "żona Cezara” musi być poza wszelkim podejrzeniem.

 

 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.