Polmos Lublin rusza z promocją wódki 1906

Polmos Lublin rozpoczyna kampanię marketingową "4 razy destylowana!" promującą wódkę 1906 - markę, której nazwa wiąże się z rokiem powstania...

Polmos Lublin rozpoczyna kampanię marketingową "4 razy destylowana!" promującą wódkę 1906 - markę, której nazwa wiąże się z rokiem powstania firmy. Kampania ma poinformować konsumentów, że Polmos zainstalował jeden z najnowocześniejszych w Europie rektyfikatorów kolumnowych, a zastosowanie czterokrotnej destylacji w produkcji wódki gwarantuje wysoką jakość produktu. Kampania reklamowa marki 1906 obejmie materiały POS w punktach sprzedaży (przez najbliższe cztery miesiące) i miesięczną kampanię w prasie handlowej. Kreację przygotowała agencja reklamowa Just, marketer współpracował też z agencją Brandy Design.

Kampania jest kolejnym etapem nowej strategii marki. Pierwszymi krokami w jej realizacji były zmiana opakowania w maju ub.r. (projekt Brandy Design) oraz nowa komunikacja produktu podkreślająca przede wszystkim elementy historii i tradycji marki. Mimo repozycjonowania utrzymano dotychczasową cenę (1906 jest marką z kategorii najtańszych wódek ekonomicznych).

Wszystkie te działania, jak mówi brand manager 1906 Bartosz Mołas, przyniosły efekt w postaci wzrostu sprzedaży, dzięki czemu 1906 jest jedyną marką, która w ciągu ostatniego roku znalazła się w gronie dziesięciu najlepiej sprzedających się wódek w naszym kraju i jest zarazem najmłodszym brandem w tym zestawieniu.

Według danych ACNielsen w listopadzie ub.r. marka miała 2,74 proc. udziałów w krajowym rynku wódek, a łącznie za 11 miesięcy ub.r. - 2,65 proc., co dało jej 9. pozycję wśród najsilniejszych marek wódek w kraju. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.