Coca-Cola HBC Polska zwolni około 150 osób

Coca-Cola HBC Polska zwolni około 150 osób. Obecnie zwolnienia grupowe są negocjowane ze związkami zawodowymi i mają nastąpić z końcem...

Coca-Cola HBC Polska zwolni około 150 osób. Obecnie zwolnienia grupowe są negocjowane ze związkami zawodowymi i mają nastąpić z końcem stycznia. Chodzi przede wszystkim o personel pomocniczy niezwiązany bezpośrednio z produkcją. Redukcja w największym stopniu dotknie centralę spółki na warszawskim Annopolu.

- Spodziewamy się mniejszej dynamiki na polskim rynku napojów i chcemy się na nią lepiej przygotować. Już w ub.r., kiedy wzrost PKB wynosił ok. 6 proc., niektóre kategorie, np. soki, rosły tylko o kilka procent - mówi Iwona Jacaszek, dyr. ds. korporacyjnych Coca-Cola HBC Polska.

Coca-Cola HBC Polska jest spółką koncernu odpowiedzialną za produkcję. W Polsce ma cztery zakłady - w Radzyminie, Niepołomicach, Łodzi i Tyliczu. Spółka zatrudnia ponad 3,2 tys. osób. (TW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.