Volvo Auto Polska wspiera kampanią debiut modelu XC60

Volvo Auto Polska rozpoczęło kampanię reklamową wspierającą wprowadzenie modelu XC60. To debiut koncernu w segmencie średniej wielkości samochodów SUV/crossover (czyli...

Volvo Auto Polska rozpoczęło kampanię reklamową wspierającą wprowadzenie modelu XC60. To debiut koncernu w segmencie średniej wielkości samochodów SUV/crossover (czyli tzw. sportowo-użytkowych). Volvo zamierza konkurować w tym segmencie z modelami Land Rover Freelander 2 oraz Mercedesem GLK.

Atutami XC60 na tle innych dostępnych marek mają być m.in.: odważna sportowa stylizacja, stylowe wnętrza, niebanalne rozwiązania takie jak panoramiczny dach i wiele systemów bezpieczeństwa pomagających kierowcy unikać wypadków.

SUV/crossover to obecnie najszybciej rosnący segment rynku motoryzacyjnego. Szacuje się, że światowa sprzedaż w tym segmencie zwiększy się w 2009 r. o 75 proc., do poziomu 443 tys. pojazdów rocznie.

Kampania trwająca do końca lutego br. obejmuje: internet, outdoor, prasę oraz punkty sprzedaży (salony dilerskie Volvo). Prowadzona jest pod hasłem "Instynktownie najbezpieczniejsze. Nowe Volvo XC60". Jej celem jest wygenerowanie świadomości i chęci zakupu nowego Volvo XC60 oraz podkreślenie, iż jest to najbezpieczniejszy samochód w historii Volvo.

Za strategię działań oraz kreację ATL odpowiada agencja U-Boot. Planowaniem i zakupem mediów zajął się dom mediowy Mindshare Polska, a działaniami w internecie agencja K2 Internet. Marketing bezpośredni nadzoruje zaś agencja Marketing House. (BG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.