Volkswagen Bank Direct po raz pierwszy inwestuje w reklamę telewizyjną

Bank internetowy Volkswagen Bank Direct po raz pierwszy w swojej ośmioletniej historii zdecydował się na kampanię reklamową w telewizji. Rozpocznie...

Bank internetowy Volkswagen Bank Direct po raz pierwszy w swojej ośmioletniej historii zdecydował się na kampanię reklamową w telewizji. Rozpocznie się ona za tydzień i prowadzona będzie pod hasłem "Dla wolnych zawodowców".

Będzie to kampania wizerunkowa. Bank zdecydował się na bardzo odważną, sugestywną i bardzo nietypową jak dla banku kreację reklamową. Przygotowała ją agencja Tippingpoint, która wygrała ten budżet w przetargu (patrz DS "MMP" z 21 listopada ub.r.).

Trzy filmy reklamowe w przewrotny sposób pokazują historie trzech osób. Piotr, chirurg ortopeda, na zagranicznej misji humanitarnej ryzykuje zdrowie (a może i życie) w celu zdobycia morfiny dla pacjentów, choć na początku filmu wydaje się, że to on sam szmugluje narkotyk.

Drugi jest Jan, który szuka sposobów na popełnienie samobójstwa (sprawdza piecyk gazowy, następnie wrzuca włączoną suszarkę do wanny, a na koniec toster - bo, jak się w końcu okazuje, jest kontrolerem bezpieczeństwa wyrobów dopuszczanych do sprzedaży). Anna, która jako kierownik robót strzałowych nadzoruje operację wyburzenia budynku, twierdzi, że "instynkt podpowiada jej, by nie inwestować w nieruchomości".

15- i 30-sekundowe spoty od 2 lutego będą emitowane w: TVP, TVN, TVN24, Polsacie, Discovery i wybranych kanałach At Media. Kampania telewizyjna wsparta zostanie reklamami w prasie (tygodniki i miesięczniki) i w internecie. Planowaniem i zakupem mediów zajął się Mindshare Polska, a stronę internetową przygotowała MRM Worldwide.

Ewa Boguszewska, dyrektor marketingu Volkswagen Bank Direct, przyznaje, że wielkością budżetu reklamowego VW Bank Direct nie może konkurować z największymi bankami, które na sam ATL wydają po kilkadziesiąt milionów złotych rocznie, dlatego bank zdecydował się na mocną w formie i nietypową komunikację, która ma odróżnić się od reklam innych banków.

- Badania jasno pokazują, że klienci nie ufają reklamom banków. Zamiast przysłowiowych spadających z nieba pieniędzy, deszczu banknotów czy cukierkowych, wyidealizowanych postaci pokazujemy bohaterów, którzy robią coś z pasją, dla których przede wszystkim liczą się niezależność, solidność, uczciwość i bezpieczeństwo. I robimy to przewrotnie - dodaje Boguszewska.

Pytana o to, czy działania wizerunkowe są reakcją na obecny kryzys bankowy, szefowa marketingu Volkswagen Bank Direct odpowiada: - Prace nad kampanią "Dla wolnych zawodowców" rozpoczęliśmy już w lecie ub.r. Nie jest ona odpowiedzią na obecną sytuację na rynku bankowym, niemniej jednak cieszymy się, że udało nam się przygotować kampanię o takiej aktualności. Obserwując intensywną komunikację banków, skoncentrowaną na argumentach cenowych, jesteśmy przekonani, że nasza kampania skutecznie się wyróżni i zrealizuje nasze cele wizerunkowe - twierdzi Boguszewska.

Volkswagen Bank direct ruszył w 2001 r., obecnie ma ok. 50 tys. klientów. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.