Hasco-Lek przegrał z Aflofarmem i ma wycofać preparat MgB6

W trwającym od miesięcy sporze sąd przyznał rację Aflofarmowi, który procesował się z Hasco-Lek Polska, domagając się odeń wycofania produktu...

W trwającym od miesięcy sporze sąd przyznał rację Aflofarmowi, który procesował się z Hasco-Lek Polska, domagając się odeń wycofania produktu pod nazwą MgB6. Został on wprowadzony na rynek rok po tym, jak Aflofarm wypromował swój magnez o nazwie MgB6. Aflofarm uznał, że wykorzystanie takiej samej nazwy oraz opakowania o wyglądzie i kolorystyce niemalże identycznej jak stosowana przez ich spółkę jest czynem nieuczciwej konkurencji, i wytoczył powództwo o jego zaniechanie. W wyroku z września ub.r. sąd przyznał Aflofarmowi rację, a dwa tygodnie temu oddalił apelację od wyroku. Hasco-Lek ma wycofać z obrotu preparat MgB6, zniszczyć niewprowadzone do obrotu opakowania, materiały promocyjne etc., a także zamieścić ogłoszenia z przeprosinami dla Aflofarmu.

Jak podaje Aflofarm, jego produkt MgB6 jest obecnie liderem segmentu magnezów kupowanych w aptekach. (JN)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.