Carol Bartz następcą Jerry'ego Yanga w Yahoo!

Carol Bartz, była prezes firmy Autodesk, została chief executive officerem Yahoo!, jednego z największych serwisów internetowych na świecie. Zastąpiła Jerry'ego...

Carol Bartz, była prezes firmy Autodesk, została chief executive officerem Yahoo!, jednego z największych serwisów internetowych na świecie. Zastąpiła Jerry'ego Yanga, współtwórcę serwisu, który zrezygnował z pełnienia tej funkcji w listopadzie ub.r. Roy Bostock, chairman Yahoo!, liczy na to, iż Bartz wprowadzi firmę w "następną erę wzrostu".

W konsekwencji przyjęcia Carol Bartz z funkcji prezesa Yahoo! zrezygnowała Sue Decker.

Carol Bartz w firmie Autodesk produkującej oprogramowanie komputerowe pracowała przez ostatnich 14 lat, od 2006 r. jako prezes. Podczas jej kadencji jako chief executive officera wpływy firmy wzrosły z ok. 300 mln dol. do ponad 1,5 mld dol. Bartz w swojej karierze pracowała też w: Cisco Systems, Intelu i NetApp. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.