Carlsberg ma negocjować kontrakt na sponsoring skoków w Zakopanem

W najbliższy weekend 16 i 17 stycznia br. w Zakopanem odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po raz...

W najbliższy weekend 16 i 17 stycznia br. w Zakopanem odbędą się zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po raz szósty głównym sponsorem zawodów jest marka piwa Harnaś z portfolio Carlsberg Polska. Jak przyznają przedstawiciele marketera, na wsparcie i oprawę imprezy Carlsberg wydaje kilka milionów złotych. Ponieważ dotychczasowy kontrakt sponsorski wygasa po tym sezonie, marketer zamierza negocjować kolejną umową z organizatorami zawodów.

Puchar Świata w skokach narciarskich w Zakopanem to największa cykliczna impreza sportowa organizowana w Polsce. Pod Wielką Krokiew przyjeżdża na nią co roku ok. 25-30 tys. widzów.

- To wielkie sportowe widowisko, podczas którego tysiące fanów skoków ubranych w stroje o narodowych barwach, wyposażonych w różnorodne i oryginalne gadżety podgrzewa sportowe emocje i tworzy jedyną w swoim rodzaju, niezapomnianą atmosferę. Tym bardziej cieszy nas to, że Harnaś, piwo o górskich korzeniach, jest częścią tak wielkiego wydarzenia - mówi Piotr Walenczak, senior brand manager marki Harnaś, który przyznaje jednak, że marketer bardziej liczy na kilkumilionową widownię telewizyjną i ekspozycję marki podczas transmisji z zawodów.

Pod Wielką Krokwią logo Harnasia będzie widoczne na numerach startowych zawodników podczas zawodów pucharowych oraz na nośnikach reklamowych przy samej skoczni: na bannerze pod progiem skoczni, na bannerach i bandach na wybiegach oraz na podium, na którym dekorowani będą zwycięzcy. Przy wejściu na teren skoczni ustawione zostaną dmuchane bramy z logo marki.

W ub.r. w Zakopanem odbył się tylko jeden konkurs w ramach Pucharu Świata - 25 stycznia. Jego transmisję obejrzało 5,44 mln widzów (dane: AGB Nielsen Media Research).

W ostatnich latach spada oglądalność transmisji z zawodów skoków narciarskich. Jest to spowodowane słabszą niż kiedyś formą naszego czołowego skoczka Adama Małysza.

Piotr Walenczak przekonuje jednak, że zaangażowanie w tę dyscyplinę było dla Harnasia bardzo opłacalne, pomogło bowiem marce wykreować i utrwalić wizerunek oraz charakter marki związanej w górami, a co za tym idzie - ugruntować jej pozycję rynkową. Z tego względu Carlsberg jest przekonany do kontynuacji zaangażowania w sponsoring skoków w Zakopanem. (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.