TVP, Polsat i nSport zainteresowane meczami Ligi Mistrzów

Telewizja Polska, Polsat i kanał sportowy nSport (ITI Neovision) będą zabiegać o prawa do pokazywania meczów Ligi Mistrzów w najbliższych...

Telewizja Polska, Polsat i kanał sportowy nSport (ITI Neovision) będą zabiegać o prawa do pokazywania meczów Ligi Mistrzów w najbliższych sezonach (2009-2012). Eksperci uważają, że cena pakietu praw transmisyjnych na trzy sezony może sięgnąć 20 mln euro. To o 3 mln euro więcej niż w poprzednim przetargu, kiedy właściciel nSport wyłożył 13,5 euro, a resztę, czyli 3,5 mln euro, TVP. Wynik przetargu Europejska Unia Piłkarska (UEFA) ma podać w lutym.

Zmiana regulaminu rozgrywek Ligi Mistrzów teoretycznie ułatwia udział polskich klubów, co zwiększa atrakcyjność praw transmisyjnych dla polskich stacji TV. 6 stycznia w DS "MMP" informowaliśmy, że UEFA rozpoczęła przetarg na prawa do transmisji telewizyjnych meczów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej "Euro 2012", których gospodarzami będą Polska i Ukraina. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.