Dinko Svetopetric będzie kierował polskim oddziałem Ipsosu

Do polskiego oddziału Ipsosu dołącza Dinko Svetopetric, który wraz z Aleksandrą Leis będzie kierował firmą. Za kilka miesięcy Aleksandra Leis,...

Do polskiego oddziału Ipsosu dołącza Dinko Svetopetric, który wraz z Aleksandrą Leis będzie kierował firmą. Za kilka miesięcy Aleksandra Leis, obecna prezes firmy, rozstanie się z Ipsosem w Polsce, natomiast Svetopetric przejmie pełne zarządzanie tym instytutem badawczym.

Dinko Svetopetric od 14 lat pracuje na kierowniczych stanowiskach w agencjach badawczych w Europie. Karierę w badaniach rozpoczął w połowie lat 90., zakładając w rodzinnej Chorwacji własną firmę badawczą. Później kierował filiami GfK w Chorwacji oraz w Bośni i Hercegowinie, zarządzał oddziałem GfK zajmującym się badaniami trackingowymi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ostatnio pełnił funkcję dyrektora generalnego GfK HealthCare w Londynie. W Chorwacji pełnił funkcję prezesa Stowarzyszenia Firm Badawczych przy Chorwackiej Izbie Handlowej.

Ipsos specjalizuje się w badaniach innowacji i zarządzania produktami i markami, badaniach komunikacji marketingowej, satysfakcji i lojalności klientów oraz w badaniach opinii. Polski oddział jest częścią międzynarodowej grupy badawczej obecnej w 64 krajach świata. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.