Fiat przejmie 35 proc. Chryslera

Fiat podpisał z Cerberus Capital Management, właścicielem marki Chrysler, porozumienie o strategicznym aliansie. Na jego mocy włoski producent aut przejmie...

Fiat podpisał z Cerberus Capital Management, właścicielem marki Chrysler, porozumienie o strategicznym aliansie. Na jego mocy włoski producent aut przejmie 35 proc. udziałów w Chryslerze. Nie będzie płacić jednak za transakcję gotówką, nie będzie też w spółkę inwestować. Za udziały Fiat zapłaci linią produkcyjną do małych samochodów Chryslera, z niskim spalaniem i małą emisją spalin. Dzięki współpracy Fiat uzyska dostęp do sieci dilerskiej Chryslera na rynku amerykańskim, gdzie w przyszłości mają być sprzedawane samochody Fiata.

Umowa pomiędzy koncernami ma zostać sfinalizowana do końca kwietnia br. Wcześniej musi ją zatwierdzić Departament Skarbu USA. (Bloomberg.com, Cnn.com)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.