Era jako pierwsza rezygnuje z simlocków w telefonach

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, jako pierwszy operator komórkowy rezygnuje z zabezpieczania sprzedawanych przez siebie telefonów komórkowych blokadami simlock...

Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era, jako pierwszy operator komórkowy rezygnuje z zabezpieczania sprzedawanych przez siebie telefonów komórkowych blokadami simlock (blokady te uniemożliwiają korzystanie z telefonu kupionego u danego operatora w sieci innego). Do tej pory wszyscy operatorzy sprzedawali telefony zabezpieczane blokadami (ponieważ subsydiowali ceny telefonów w promocjach), niektórzy (jak np. Plus) oferowali zdejmowanie simlocków po upływie dwuletnich okresów umów.

Od 23 stycznia br. wszystkie nowe telefony dostępne w promocjach sieci Era będą dostępne bez simlocków.

Jeśli kupowany aparat został wcześniej wyposażony w blokadę simlock, wówczas na życzenie klienta zostanie ona bezpłatnie zdjęta w salonie, sklepie firmowym lub w biurze obsługi abonenta.

Ta decyzja z pewnością wpłynie na rynek telefonów komórkowych, operatorzy stanowią bowiem najważniejszy kanał sprzedaży nowych aparatów (szacuje się, że ok. 80-85 proc. wszystkich nowych telefonów konsumenci kupują u operatorów). Cenniki telefonów PTC ujawni 23 stycznia.

Era nie przewiduje osobnej, specjalnej komunikacji reklamowej, natomiast informacja o tym, że telefony w ofercie operatora dostępne są już bez simlocków, pojawi się w kampanii reklamowej nowej promocji "Swobodne rozmowy" (dodatkowe minuty - 500 w abonamencie za 25 zł i 1 tys. minut w droższych - do wykorzystania w wybranej tzw. strefie). (MB)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.