Motorola wyprodukowała telefon z materiałów wtórnych

Motorola wyprodukowała telefon komórkowy, który ma być przyjazny środowisku. Wykonano go w całości z materiałów wtórnych (tj. poddających się recyklingowi)....

Motorola wyprodukowała telefon komórkowy, który ma być przyjazny środowisku. Wykonano go w całości z materiałów wtórnych (tj. poddających się recyklingowi). Część komponentów wyprodukowano z plastiku pochodzącego z odzysku, ze zużytych butelek PET. Producent twierdzi, że produkcja telefonu jest przyjazna dla środowiska. Wykorzystana technologia wymaga wytworzenia dwutlenku węgla (CO2), czyli jednego z głównych gazów cieplarnianych odpowiadających za globalne ocieplenie klimatu, jednak Motorola zdecydowała się na tzw. offset, czyli wniesienie specjalnej opłaty na rzecz organizacji Carbonfound.org mającej zrekompensować emisję CO2.

Model Motorola W233 Renew ma być dostępny w pierwszym kwartale br. w sprzedaży w sieci T-Mobile w Stanach Zjednoczonych. Ceny telefonu nie podano. ("BrandRepublic")

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.