Rosja - pierwszy międzynarodowy magazyn sportowy

Brytyjski wydawca IPC Magazines rozpoczął publikowanie na rynku rosyjskim miesięcznika piłkarskiego WorldSoccer. Jest to pierwszy tego typu periodyk ukazujący się...

Brytyjski wydawca IPC Magazines rozpoczął publikowanie na rynku rosyjskim miesięcznika piłkarskiego WorldSoccer. Jest to pierwszy tego typu periodyk ukazujący się w tym kraju. Będzie on wydawany w języku rosyjskim, pierwsze majowe wydanie ukazało się w nakładzie 85 tys. egzemplarzy. Redaktor naczelny Igor Goldes podkreśla, że magazyn ten będzie dostępny nie tylko w Rosji, ale także w Kazachstanie i na Ukrainie. Około 50 proc. objętości zawierać będzie materiały międzynarodowe, wydawca deklaruje, że 15 proc. - spośród 84 stron - stanowić będą reklamy. Chociaż Rosja nadal pogrążona jest w głębokim kryzysie ekonomicznym, który spowodował upadek wielu tytułów, Goldes jest optymistą. "Rosja to olbrzymi kraj, gdzie - jak prawie wszędzie na świecie - futbol to sport narodowy nr 1." Naczelny dodaje, że jak do tej pory nie ma żadnych problemów ze sprzedażą reklam, już w następnym wydaniu pojawią się w rosyjskiej wersji WorldSoccera reklamy takich firm, jak Adidas, Nike i Coca-Cola.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.