Telefony komórkowe w badaniu Radio Tracka od II kwartału

Komitet Badań Radiowych (KBR) podjął decyzję o włączeniu do próby badania Radio Tracka telefonów komórkowych. Ma to na celu dopasowanie...

Komitet Badań Radiowych (KBR) podjął decyzję o włączeniu do próby badania Radio Tracka telefonów komórkowych.

Ma to na celu dopasowanie realizowanego panelu do zapowiadanych przez branżę tendencji dynamicznego spadku telefonizacji stacjonarnej. Zdaniem KBR zapewni to m.in. lepsze dotarcie do młodszych i bardziej mobilnych respondentów oraz podniesienie poziomu pokrycia badanej populacji.

W I kwartale br. będą finalizowane prace metodologiczne, których celami są przygotowanie procedur włączenia telefonów komórkowych do próby w badaniu Radio Tracka oraz ostateczne badania testowe.

- Nowy model badania, uwzględniający osoby dostępne przez telefon komórkowy, mamy szansę rozpocząć już od 1 kwietnia. W 2009 roku badanie realizować będzie instytut Millward Brown SMG/KRC, który wykazał duże zaangażowanie w opracowanie nowego kształtu badania - mówi Mariusz Gołda, aktualny przewodniczący KBR, research manager Grupy RMF.

Komitet Badań Radiowych tworzą konkurencyjne wobec siebie podmioty reprezentujące rynek radiowy w Polsce. Obecnie w skład KBR wchodzą: Broker FM, Eurozet, Grupa Radiowa Agory i Grupa Radiowa "Time". (DD)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.