GIF nakazał firmie MSD Polska wstrzymanie reklamy leku Silgard

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) nakazał firmie farmaceutycznej MSD Polska natychmiastowe wstrzymanie reklamy leku Silgard, ponieważ zdaniem urzędu jest ona niezgodna...

Główny Inspektor Farmaceutyczny (GIF) nakazał firmie farmaceutycznej MSD Polska natychmiastowe wstrzymanie reklamy leku Silgard, ponieważ zdaniem urzędu jest ona niezgodna z prawem.

Silgard to szczepionka przeciwko rakowi szyjki macicy. GIF ma zastrzeżenia odnośnie do kampanii radiowej preparatu. Silgard jest bowiem lekiem dostępnym na receptę, a reklamowania produktów Rx kierowanych do szerokiego odbiorcy zakazuje prawo farmaceutyczne.

Firma MSD argumentowała, że nie prowadzi kampanii leku, ale wspiera akcję społeczną związaną z ważnym problemem publicznym, natomiast publikacja radiowa ma na celu promocję zdrowia. GIF nie zgodził się z taką argumentacją i nakazał wstrzymanie emisji spotu. MSD ma możliwość odwołania się od decyzji inspektoratu w ciągu 14 dni od dnia otrzymania decyzji. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.