Vectra przejmuje sieć Spray, kierownictwo zostaje

Firma Vectra Inwestycje, właściciel sieci kablowej Vectra, nabyła udziały w spółce Fowey, która ma w portfolio warszawską sieć Spray. Vectra...

Firma Vectra Inwestycje, właściciel sieci kablowej Vectra, nabyła udziały w spółce Fowey, która ma w portfolio warszawską sieć Spray. Vectra nabyła ponad 1,4 mln akcji Spray stanowiących 43,5 proc. kapitału zakładowego oraz uprawniających do 56,9 proc. głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy zakupionej spółki. Wartość transakcji nie została podana. Bogdan Paszkowski, prezes, oraz Waldemar Sałata i Rafał Brzezowski, członkowie zarządu zakupionej firmy, zobowiązali się, że do momentu zakończenia ich obecnej kadencji w zarządzie spółki Spray nie złożą rezygnacji z funkcji członków zarządu, a w przypadku powołania któregokolwiek z nich na następną kadencję – do dalszego pełnienia funkcji. Zobowiązanie będzie ważne przez 3 lata od dnia zawarcia umowy inwestycyjnej. Równocześnie Włodzimierz Wasiak i Barbara Bodart, członkowie rady nadzorczej, zobowiązali się, że bez zgody Vectry do momentu zakończenia ich obecnej kadencji nie złożą rezygnacji z funkcji w radzie.

Spray dostarcza usługi telekomunikacyjne (TV, internet, telefonia) za pośrednictwem własnej światłowodowej sieci szkieletowej. Wybudowana sieć obejmuje swym zasięgiem ponad 55 tys. mieszkań w Warszawie i okolicy. Vectra to druga po UPC największa sieć kablowa w Polsce. Według raportu Polskiej Izby Komunikacji Elektronicznej obecnie ma 687 tys. abonentów, co daje jej ponad 15-proc. udział w rynku. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.