Chellomedia uporządkuje portfolio stacji w regionie

Chellomedia planuje przeprowadzenie reorganizacji portfolio swoich kanałów tematycznych i strategii w Europie Środkowej i Wschodniej. Zmiany obejmą też Polskę. Struktura...

Chellomedia planuje przeprowadzenie reorganizacji portfolio swoich kanałów tematycznych i strategii w Europie Środkowej i Wschodniej. Zmiany obejmą też Polskę. Struktura Chello Central Europe z siedzibą w Budapeszcie będzie zarządzać trzema kanałami innej jednostki - Chello Zone. Są to stacje: Zone Romantica (obecne w Polsce, na Węgrzech i w Rumunii), Zone Europa i Zone Club (obie nadawane w Polsce i na Węgrzech). Portfolio kanałów tego nadawcy obecnych w regionie CEE wzrośnie do 11. Szczegóły na temat nowej strategii regionalnej nie zostały podane. Zmiany zostaną wprowadzone na początku drugiego kwartału roku. Wiadomo, że spółka Chello Zone będzie nadal koncentrować się na dystrybucji i rozwoju swoich międzynarodowych marek, takich jak: stacja dla dzieci JimJam (joint venture z Hit Entertainment), kanały Zone Reality, Extreme Sports Channel czy lokalne, pozaeuropejskie wersje stacji Zone Romantica i Zone Club.

Chellomedia to europejska struktura koncernu Liberty Global. Zajmuje się dystrybucją stacji TV, produkcją i usługami cyfrowymi. Ma w portfolio 26 marek telewizyjnych. (PM)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.