Leszek Blanik i Adam Korol ambasadorami projektu Olimpijska Energa

Grupa Energa, dostawca i sprzedawca prądu, wystartowała z projektem Olimpijska Energa. Jego ambasadorami zostali sportowcy, złoci medaliści igrzysk w Pekinie...

Grupa Energa, dostawca i sprzedawca prądu, wystartowała z projektem Olimpijska Energa. Jego ambasadorami zostali sportowcy, złoci medaliści igrzysk w Pekinie Leszek Blanik i Adam Korol.

Olimpijska Energa jest częścią szerszego programu Energa dla Ciebie, który w ramach przyjętej niedawno strategii rozwoju spółki porządkuje i systematyzuje jej działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Program ma również na celu optymalizację wydatków sponsoringowych grupy. - W czasach gdy przed energetyką stoją tak poważne zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa energetycznego, musimy bardzo rozsądnie podchodzić do kwestii działań sponsoringowych, co niewątpliwie znajdzie odbicie w ograniczaniu wydawanych na ten cel środków. W tej sytuacji znaczenia nabiera przemyślany program sponsoringowy i jego konsekwentna realizacja. Dlatego będziemy się koncentrować na tych projektach, które są zgodne z naszą strategią komunikacyjną, zakładającą przede wszystkim wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży - mówi Ireneusz Kulka, dyrektor centrum marketingu i komunikacji Energi SA.

Realizacja programu odbywać się będzie poprzez dofinansowywanie inicjatyw sportowych dla dzieci podejmowanych przez stowarzyszenia kultury fizycznej, młodzieżowe domy kultury, kluby sportowe. Na wsparcie mogą liczyć inicjatywy umożliwiające dzieciom dostęp do infrastruktury sportowej czy fachowej opieki trenerskiej.

Pierwszym projektem w ramach Olimpijskiej Energi jest współpraca z Sopockim Klubem Lekkoatletycznym.

Programem objęci zostaną uczniowie klas V i VI szkół podstawowych oraz uczniowie wszystkich klas gimnazjalnych. (BG)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.