McDonald's testuje kawiarnie McCafe; o debiucie tego formatu zdecyduje w połowie roku

Firma McDonald's testuje kawiarnie McCafe, jednak ostateczną decyzję w sprawie wprowadzenia nowego formatu ma podjąć w połowie br. Marketer otworzył...

Firma McDonald's testuje kawiarnie McCafe, jednak ostateczną decyzję w sprawie wprowadzenia nowego formatu ma podjąć w połowie br. Marketer otworzył właśnie w Warszawie kawiarnię przy ul. Pułkowej. Jest to piąty i ostatni z testowej partii lokal.

McCafe ma być konkurencją dla sieci kawowych takich jak CoffeeHeaven. Kawiarnie są budowane jako osobna strefa przy restauracjach McDonald's. Miejsce wyróżnia się bardziej kawiarnianym wystrojem, np.: skórzanymi fotelami, lampkami, świecami i świeżymi kwiatami. W ofercie jest kilkanaście odmian kawy i napojów kawowych, soki i woda z wyższej półki, ciasta oraz desery. Ceny skalkulowano na poziomie minimalnie niższym niż w sieciach kawowych. Dostawcą kawy jest firma Kraft. Kawa ma podobnie jak ta serwowana w restauracjach McDonald's certyfikat etyczny Rainforrest Alliance.

- Nasze pierwsze obserwacje z testu są bardzo pozytywne. Nie oczekujemy jednak od McCafe wyśrubowanych wyników finansowych, ten projekt ma także budować wizerunek marki McDonald's - mówi Krzysztof Kłapa, dyr. ds. korporacyjnych McDonald's Polska. Dodaje, że właśnie dlatego McCafe nie będą funkcjonowały samodzielnie, ale przy restauracjach.

Na razie marketer nie zdradza, ile kawiarni ma powstać pod jego szyldem. Wiadomo jednak, że będą one budowane wyłącznie przy restauracjach, które przeszły tzw. remodeling, czyli mają nowy design według wytycznych biura koncernu w Paryżu. Obecnie w Polsce są 64 takie lokale. Inwestycja w jedną McCafe to koszt ok. 100 tys. euro. Dopóki liczba kawiarni nie przekroczy masy krytycznej, dopóty firma nie będzie prowadzić działań reklamowych.

Krzysztof Kłapa zapowiedział także, że McDonald's miał w Polsce w ub.r. rekordowe wyniki i podobnie dobrych spodziewa się w 2009 r. Będą one upublicznione za kilka tygodni wraz z wynikami całej korporacji. (TW)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.